Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : 9184
 

شیوع مجدد آنفلوانزای مرغی در ژاپن
وزارت کشاورزی ژاپن یکشنبه از شیوع آنفلوانزای مرغی در یک مرغداری در جنوب این کشور که با تلف شدن بیش از یکهزار قطعه جوجه همراه بوده است، خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
شیوع مجدد آنفلوانزای مرغی در ژاپن
به گزارش خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه افزود: آزمایش ژنتیکی مرغ های یک مرغداری در ˈکوماموتوˈ واقع در جنوب ژاپن بار دیگر حاکی از شیوع ویروس بشدت بیماری زا اچ 5 بوده و با توجه به تلف شدن یک هزار و یکصد جوجه در این مرغداری قرار است حدود 112 هزار قطعه مرغ معدوم شوند.

براساس این گزارش، ˈتومیوکی تاکیهیساˈ یک مقام وزارت کشاورزی ژاپن با اشاره به این مساله گفت که هنوز احتمال شیوع این ویروس به انسان از طریق مصرف گوشت مرغ یا تخم مرغ وجود ندارد.

این نخستین بار از سال 2011 میلادی است که شیوع آنفلوانزای مرغی در ژاپن گزارش می شود. زمانی که این بیماری در منطقه ˈچیباˈ در شمال توکیو پایتخت ژاپن شناسایی شد.

آنفلوآنزای مرغی ویروسی است که بین پرندگان وحشی به شدت مسری و اغلب در میان پرندگان اهلی و طیور، کشنده است.

علائم انسانی شبیه به علائم شبه آنفلوانزا با نشانه هایی چون تب، سرفه، گلودرد و درد عضلانی و علائم دیگر شامل عفونت چشمی، ذات الریه و بیماری شدید تنفسی است.

ویروس این بیماری از طریق تماس با پرندگان عفونی یا سطح آلوده منتقل می شود و از این رو خطر عفونت در انسان ها کم و انتقال انسان به انسان نادر است.