Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : 11126
 

مشاهده نشدن آنفلوانزای مرغی در همدان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه تا کنون موردی از آنفلوانزای مرغی در همدان گزارش نشده است، گفت: اگر موازین بهداشتی رعایت نشود بعید نیست واحدهای پرورش مرغ استان آلوده شوند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
مشاهده نشدن آنفلوانزای مرغی در همدان
محمد نظرپور با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی در واحدهای پرورش مرغ، توصیه کرد: مرغداران پولت مورد نیاز خود را از استان‌هایی خریداری کنند که از نظر بهداشتی مورد تأیید باشد.

وی با بیان اینکه استان همدان در سنوات گذشته نیز سابقه آلودگی به ویروس آنفلوانزای مرغی نداشته است، عنوان کرد: این بیماری ویروسی بوده و به رعایت موازین بهداشتی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه اینکه قیمت مرغ منطقی است، افزود: قبول نداریم که مرغ گران شده است چرا که قیمت مرغ در حال حاضر 7200 تومان بوده که یک قیمت منطقی است.

نظرپور عنوان کرد: قیمت مرغ تا زمانی‌که به 7500 تومان نرسد معضلی به حساب نمی‌آید و در صورتی‌که به 7500 تومان برسد شرکت پشتیبانی باید مرغ منجمد وارد بازار کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه جوجه‌ریزی واحدهای پرورش مرغ در سالجاری 300 هزار قطعه بیش از سهمیه ابلاغی است، گفت: امسال 2 میلیون و 100 هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان صورت گرفته که 300 هزار قطعه بیش از سهمیه ابلاغی استان است.

وی با تأکید بر اینکه در استان همدان 42 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار وجود دارد، بیان کرد: در استان همدان 42 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار وجود دارد که 60 درصد آن فعال است.

نظرپور با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ در 6 ماهه دوم سال افزایش می‌یابد، ادامه داد: امسال 8000تن تخم‌مرغ در استان همدان تولید شده است.