Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : 12618
 

رییس مجمع نمایندگان استان قزوین:
پیشگیری از بیماری ها در بخش دام و طیور اولویت باشد
قزوین- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: برای کاهش هزینه های کشور باید سازمان دامپزشکی موضوع پیشگیری از بیماری های دام و طیور را در اولویت درمان قرار دهد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
پیشگیری از بیماری ها در بخش دام و طیور اولویت باشد
مراسم معارفه مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین روز پنجشنبه با حضور قاسم رضائیان زاده معاون بهداشتی و پیشگیری، مومنی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل دامپزشکی استان قزوین و تشکلهای بخش خصوص در تالار شهدای جهاد کشاورزی برگزار شد.روح الله بابایی صالح در این مراسم گفت: قزوین قطب کشاورزی کشور است و با حمایت جدی از بهره برداران و فعالان این بخش می توانیم به استقلال غذایی کشور کمک کنیم.

نماینده مردم شهرستان بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استان در بخش کشاورزی استعداد و ظرفیت های بسیار خوبی دارد و با موقعیت خود توانسته بیشترین تولید محصولات کشاورزی و دامی را به خود اختصاص دهد.

بابایی صالح افزود: ۵ درصد از گوشت قرمز، ۱۲ درصد از تخم مرغ و تولیدات شیر و گوشت سفید کشور توسط واحدهای تولیدی استان قزوین تولید می شود که باید این جایگاه را حفظ کنیم.

وی به بروز بیماری های دام و طیور در استان اشاره کرد و یادآورشد: قزوین از جمله چند استان کشور بود که درگیر بیماری های مختلف دام و طیور شد که با مدیریت صحیح و مناسب توانسته از این مشکلات خارج شود.بابایی صالحی یادآورشد: باید پیشگیری از بروز بیمارهای دام و طیور را در اولویت قرار دهیم تا هزینه های زیادی را برای مقابله متحمل نشویم.

وی از خدمات مدیرکل سابق دامپزشکی استان قزوین هم تشکر و قدردانی کرد.