بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
افزایش نرخ مرغ در بازار/قیمت به ۸۶۰۰ تومان رسید
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش ۱۵۰ تومانی قیمت مرغ نسبت به روز چهارشنبه در بازار خبر داد و گفت: قیمت این کالا به ۸۶۰۰ تومان رسیده است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۶
ابداع روش تشخیص سریع آلودگی تخم‌مرغ به باکتری سالمونلا
محققان واحد علوم و تحقیقات موفق به تفکیک و تشخیص باکتری های سالمونلا انتریتیدیس و سالمونالا تیفی موریوم در نمونه های تخم مرغ آلوده شده به این باکتری ها شدند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۵
واردات ۳۹۰ میلیون دلار گوشت قرمز در ۸ماهه۹۶/با عضویت درupovمخالفم
وزیر اسبق کشاورزی با بیان اینکه در هشت ماه سال گذشته ۳۹۰ میلیون دلار گوشت قرمز وارد کشور شد، گفت: ایران از بزرگترین واردکنندگان گوشت است در حالی که رتبه چهارم جمعیت دام سبک دنیا را دارد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۳
فراخوانی۲۰۰ میلیون تخم‌مرغ در آمریکا به علت ریسک سالمونلا
بیش از ۲۰۰ میلیون تخم‌مرغ که در مغازه‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی ۹ ایالت آمریکا توزیع شده بودند، به علت آلودگی باکتریایی فراخوانی شدند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۳
رضوابط دست و پاگیر هزینه تولید در قم را بالا می‌برد
قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: مشکلاتی نظیر ضوابط دست و پاگیر در زمینه تولید در استان قم وجود دارد که باعث می‌شود تولید هزینه‌بر شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۲
توزیع ۸۲۰ تن تخم مرغ با نرخ تعاونی در اصفهان
اصفهان- مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام اصفهان گفت: بیش از ۸۲۰ تن تخم مرغ با نرخ تعاونی در راستای برنامه‌ریزی برای توزیع تخم مرغ دولتی با نرخ متعادل در سطح استان اصفهان توزیع شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۱۱
انتقاد یک نماینده از مافیای واردات/ وزیر کشاورزی: نقشی نداریم
وزیر کشاورزی در پاسخ به نماینده لنگرود مبنی بر وجود مافیای واردات محصولات کشاورزی در کشور گفت: این وزارتخانه نقشی در واردات ندارد و همه واردات در سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش می شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۹
کشف و ضبط ۱۲۰۰ کیلوگرم گوشت ناسالم در کرمانشاه
کرمانشاه- سرپرست شبکه دامپزشکی کرمانشاه از کشف و ضبط ۱۲۰۰ کیلوگرم انواع گوشت ناسالم از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در این شهرستان طی یک هفته اخیر خبر داد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۴
نظارت بر اجرای طرح های اشتغال مورد توجه جدی قرار گیرد
بیرجند-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بر انجام نظارت ها در اجرای طرح های اشتغال زایی تاکید کرد و گفت:تسهیلاتی پرداختی باید تاثیر مستقیم بر زندگی مردم را نشان دهد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۲
۹۰۰ رأس دام بدون مجوز در ابرکوه توقیف شد
یزد ـ مدیرکل دامپزشکی استان یزد از توقیف ۹۰۰ راس دام بدون مجوز در قرنطینه دامپزشکی شهرستان ابرکوه خبر داد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۲
واکسیناسیون بیش از یک میلیون رأس دام در قزوین توسط بخش خصوصی
قزوین- معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: واکسیناسیون بیش از ۱میلیون و۲۰۰هزار رأس دام در قزوین به بخش خصوصی واگذار شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۰
۱۲۳ تن فرآورده خام دامی در خراسان جنوبی توقیف شد
بیرجند- مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از توقیف ۱۲۳ تن فرآورده خام دامی طی سال گذشته در استان خبر داد و گفت: ۳۵ تن فرآورده معدوم سازی شده است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۰
راه حل معضل مقاومت به آنتی بیوتیک/ وقتی ویروسها مهندسی می شوند
مقاومت آنتی باکتریایی در سال های اخیر به یک معضل جهانی تبدیل شده و دانشمندان سعی دارند با استفاده از فناوری های نوین مانند مهندسی ژنتیک این مشکل را برطرف کنند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۰:۰۰
انجام ۱۳۰۰ مورد بازرسی درطرح تشدید نظارت بهداشتی نوروز درکرمانشاه
کرمانشاه- سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از انجام ۱۳۰۰ مورد بازرسی بهداشتی دامپزشکی از مراکز تهیه و عرضه فرآورده خام دامی در آن شهرستان خبر داد.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۶
ارزش ۵ میلیارد دلاری محصولات دامی کشور
وزیر جهاد حداقل ارزش محصولات دامپزشکی کشور را ۱۵ تا ۱۶ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود و سرمایه گذاری های انجام شده، ارزش افزوده خوبی در زیر بخش دام و طیور داریم.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۶
آغاز طرح واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دامی خراسان جنوبی
بیرجند- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی خراسان جنوبی از آغاز مرحله اول واکسیناسیون تب برفکی دام‌های سبک و سنگین در استان خبر داد.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۴
۵۰۰ کیلوگرم فرآورده های دامی غیربهداشتی در قزوین معدوم شد
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: با ایجاد گشت های کنترل و بازرسی در ایام نوروز ، ۵۰۰ کیلوگرم فرآورده های دامی غیربهداشتی در قزوین معدوم شد.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۴
۲۱۴هزار رأس دام در قزوین علیه بیماری طاعون واکسینه شدند
قزوین- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی قزوین گفت: ۲۱۴ هزار رأس دام سبک در قزوین طی سال ۱۳۹۶ علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شدند.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۴
بازار تخم مرغ تحت تاثیر نوسانات ارز
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه قیمت تخم مرغ تحت تاثیر نوسانات ارزبا افزایش جزئی همراه بوده،گفت: دریکماه ونیم گذشته کنجاله سویا ۳۰۰تومان و ذرت۲۰۰تومان گران شده است.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۰
۲۰۰۰ کیلوگرم تلفات مرغ رها شده در تاکستان ضد عفونی و دفن شد
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم تلفات مرغ رها شده در تاکستان ضد عفونی و دفن شد.
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۰:۴۰