Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۳
کد مطلب : 10639
 

خسارت ۳۵۰ میلیارد تومانی به صنعت مرغ تخم‌گذار در سال گذشته
نوسانات بازار تخم‌مرغ و همچنین هزینه‌های بالای تولید، باعث شد که مرغداران، سال گذشته نیز مانند سال ۹۳ ضررهای هنگفتی را تحمل کنند.
مرجع : ایانا
 
خسارت ۳۵۰ میلیارد تومانی به صنعت مرغ تخم‌گذار در سال گذشته
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار کشور امروز با اعلام این خبر گفت: به‌دلیل تغییر نکردن بازار تخم‌مرغ، سال گذشته مرغداران این صنعت ۳۵۰ میلیارد تومان ضرر کردند.

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه مرغداران اکنون با زیان انباشته روبه‌رو هستند، افزود: به همین دلیل مرغدار در سال جاری حداقل باید محصول خود را به دوبرابر قیمت بفروشد تا بلکه بتواند زیان خود را جبران کند، این در حالی است که سیستم بازار و قدرت خرید مردم، اجازه بالا بردن نرخ‌ها را به مرغدار نمی‌دهد.

به گفته وی، اگرچه سال گذشته کاهش ۱۵ درصدی قیمت نهاده‌ها اتفاق افتاد و صادرات دو برابر شد، اما بازار تغییری نکرد و همچنان قیمت فروش، پایین‌تر از هزینه تولید بود. اکنون نیز نرخ این محصول به‌طور میانگین به دوهزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم رسیده که در صورت باز نشدن راه صادرات، این مبلغ به دوهزار و ۱۰۰ تومان هم نزول خواهد کرد، در حالی که قیمت تمام‌شده تولید محصول بیش از چهارهزار تومان به ازای هر کیلوگرم است.

طلاکش در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه سال ۹۳ نیز برای مرغداران سال مطلوبی نبود و در مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت متوجه فعالان این صنعت شد. بنابراین برای جبران ضرر و زیان، لازم است هرچه سریع‌تر فکری به حال مرغداران کرد.