Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب : 9965
 

آخرین وضعیت صادرات تخم‌مرغ/ ترکمنستان و تاجیکستان را از دست دادیم
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران آخرین وضعیت صادرات تخم‌مرغ به کشورهای مختلف را تشریح کرد و گفت: روند صادرات به عراق بسیار کند و به افغانستان همچنان ممنوع است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
آخرین وضعیت صادرات تخم‌مرغ/ ترکمنستان و تاجیکستان را از دست دادیم
سید فرزاد طلاکش با بیان اینکه تاکنون ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ به افغانستان برطرف نشده است، اظهارداشت: قرار است بزودی دو نفر از مسئولان دامپزشکی افغانستان به ایران بیایند و با مقامات دامپزشکی ما در این زمینه مذاکره کنند.

وی با اشاره به اینکه در سایت سازمان جهانی بهداشت دام نیز عاری بودن ایران از آنفلوانزای مرغی اعلام شده است، گفت: امیدوار هستیم مسئولان دامپزشکی افغانستان حداکثر تا اوایل هفته آینده وارد کشور ما شوند و این مساله را حل کنند.

این مقام مسئول درباره وضعیت صادرات تخم‌مرغ به عراق نیز اضافه کرد: متاسفانه علی‌رغم اینکه دامپزشکی عراق به گمرک این کشور اعلام کرده که واردات تخم‌مرغ از ایران آزاد است، چون مراحل ادارای کار در گمرک نهایی نشده، هنوز محموله‌های صادراتی از مرز ترخیص و وارد عراق نشده است.

طلاکش افزود: به همین دلیل روند صادرات بسیار بسیار کند است؛ ضمن اینکه مسئولان سازمان دامپزشکی پیگیر هستند تا این موضوع نیز حل شود.

وی درباره صادرات تخم‌مرغ به سایر کشورها نیز اظهارداشت: ما بازار کشورهایی مانند ترکمنستان و تاجیکستان را از دست داده‌ایم چرا که این کشورها در تولید تخم‌مرغ خودکفا شده‌اند؛ ضمن اینکه میزان صادرات به کشورهایی مثل عمان و کویت نیز قابل توجه نیست و در فواصل خاصی از سال انجام می‌‌شود.

طلاکش اضافه کرد: عمده صادرات ما به دو کشور عراق و افغانستان است و با توجه به اینکه ترکیه در حال حاضر امکان صادرات ندارد، پیش‌بینی می‌کنیم عراق بازار خوبی برای تخم‌مرغ ایران باشد.