Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : 9930
 

آغاز دوباره صادرات تخم‌مرغ تا پایان هفته
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار ایران گفت: در پی پاک شدن ایران از هر نوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، صادرات تخم‌مرغ تا پایان هفته جاری از سر گرفته می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
آغاز دوباره صادرات تخم‌مرغ تا پایان هفته
سید فرزاد طلاکش با بیان اینکه نبود بیماری آنفلوانزا به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شده است، اظهارداشت: تمامی ادارات و مراکز عمومی کشور عراق برای چند روز به دلیل گرمای شدید تعطیل است، بنابراین در حال حاضر مشکلی از سوی ایران وجود ندارد و تنها مساله تعطیلی ادارات عراق است.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی ادارات عراق تا فردا طول می‌کشد، در پاسخ به این پرسش که احتمال از سرگیری صادرات تخم‌مرغ تا پایان هفته جاری وجود دارد، گفت: حتما این اتفاق رخ می‌دهد، همکاران ما در حال رایزنی هستند، ضمن اینکه ما مشکل خاصی در زمینه صادرات تخم‌مرغ به عراق نداشتیم و تنها چیزی که دامپزشکی آنها از ما می‌خواست، این بود که پاکی ایران از آنفلوانزا در سایت سازمان جهانی بهداشت دام قابل مشاهده باشد که خوشبختانه این اتفاق رخ داده است.

این مقام مسئول اظهارامیدواری کرد که صادرات به افغانستان نیز به زودی از سرگرفته شود، ضمن اینکه موضوع از سرگیری صادرات به افغانستان در دست پیگیری است و مسئولان مربوطه در این زمینه در حال رایزنی هستند.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد از سرگیری صادرات تخم‌مرغ به افغانستان به سرعت و زودتر از عراق حل خواهد شد، اضافه کرد: صادرات تخم‌مرغ به دو کشور عراق و افغانستان تا پایان هفته جاری مجددا شروع می‌شود، چراکه ما مشکلی در این زمینه نداریم و اگر آنها سخت‌گیری خاصی نکنند، مساله‌ای در این زمینه وجود ندارد.

طلاکش، قیمت تخم‌مرغ را همچنان پایین‌ عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری ۲۵۰۰ تومان و قیمت تمام شده تولید این محصول ۴۱۵۰ تومان است.