Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب : 9959
 

مشوق‌های صادراتی گامی درجهت باز شدن بازار صادراتی تخم‌مرغ
مدیر عامل اتحادیه مرغداران کشور بیان کرد:صادرات سال گذشته نسبت به سال‌های قبلی رشد خوبی داشته که با مشوق‌های صادراتی تولید طیور قطعا رونق صادراتی خواهیم داشت.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
مشوق‌های صادراتی گامی درجهت باز شدن بازار صادراتی تخم‌مرغ
حمید فاضلی مدیرعامل اتحادیه مرغداران کشور در خصوص صادرات تخم مرغ به کشورهای عراق و افغانستان اظهارداشت: سازمان دامپزشکی پاک بودن کشور ایران از بیماری آنفولانزا اعلام کرده که قطعا در روزها و هفته‌های آینده رونق در صادرات همانند گذشته حاصل می‌شود و البته از سویی باید قیمت تمام شده و کیفیت کالا با رقبا همخوانی داشته باشد تا بتوانیم صادراتی بیشتری داشته باشیم.

وی در خصوص قیمت تخم مرغ بعد از پاک شدن آنفولانزا اظهار داشت: قیمت تخم مرغ درب مرغداری به طور میانگین بین 2 هزار و 600 الی 2 هزار و 700 بوده که از سویی 5 الی 10 درصد افزایش قیمت داشته‌ایم که با افزایش صادرات قطعا قیمت تخم مرغ به قیمت اصلی خود می‌رسد.

فاضلی در خصوص صادرات سال گذشته به افغانستان و عراق خاطر نشان کرد: صادرات سال گذشته حدود 75 هزار تن بوده که نسبت به سال‌های قبلی رشد خوبی داشته که قطعا با مشوق‌های صادراتی در زمینه تولید طیور رونق صادراتی خواهیم داشت.

مدیر عامل اتحادیه در پایان تصریح کرد: بنابراین حوزه تولید و بازاریابی باید با استاندارد‌های بین المللی همخوانی داشته باشد که با هدایت تولید صنعتی در داخل زنجیره و تیم مدیریتی قطعا کاهش قیمت تولید و افزایش بهره‌وری و کیفیت خواهیم داشت.