Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۳
کد مطلب : 10167
 

صادرات تخم‌مرغ به عراق و افغانستان متوقف شد
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: به دلیل برگزاری مراسم اربعین حسینی واردات تخم‌مرغ توسط گمرک عراق بطور موقت از امروز متوقف شده، ضمن اینکه در چند روز اخیر واردات تخم‌مرغ به افغانستان هم متوقف شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
صادرات تخم‌مرغ به عراق و افغانستان متوقف شد
ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، گفت: هر ساله به دلیل مسائل امنیتی و تعطیلی بازار و برخی مراکز اداری کشور عراق از چند روز قبل و بعد از برپایی مراسم اربعین حسینی، واردات تخم‌مرغ به این کشور متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه گمرک عراق از امروز واردات تخم‌مرغ به کشورش را ممنوع کرده است، افزود: ظاهرا به دلیل مسائل امنیتی گمرک عراق امسال زودتر اقدام به توقف واردات به کشورش کرده، بطوریکه از امروز واردات تخم‌مرغ به این کشور متوقف شد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذاری استان تهران تصریح کرد: پیش از این بطور متوسط روزانه حدود 400 الی 500 تن تخم‌مرغ به عراق و افغانستان صادر می‌شد که حدود 300 تن از آن به عراق صادر می‌شد.

نبی‌پور شیری بیان داشت: علاوه بر توقف صادرات تخم‌مرغ به عراق در چند روز اخیر صادرات تخم‌مرغ به افغانستان هم متوقف شده است.

وی دلیل توقف صادرات تخم مرغ به افغانستان را قیمت این محصول عنوان کرد و افزود: هند و پاکستان با قیمت کمتری تخم‌مرغ به افغانستان صادر می‌کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: در آبان‌ماه در مجموع 1760 تن تخم مرغ به افغانستان صادر شده است.

نبی‌پور گفت: کل صادرات تخم‌مرغ در آبان ماه حدود 10 هزار تن بوده، که از این رقم حدود 7500 تن به عراق، 1760 تن افغانستان، 21 تن تاجیکستان، 650 تن ترکمنستان و 60 تن آذربایجان صادر شده است.

وی بیان داشت: چهارشنبه هفته گذشته قیمت هر کیلو تخم‌مرغ در مرز عراق 4300 تومان بوده در حالی که قیمت تمام شده هر کیلو تخم‌مرغ بیش از 3800 تومان است و با احتساب کرایه حمل و نقل و بسته‌بندی قیمت تخم‌مرغ بیش از 4300 تومان برای صادرکننده تمام می‌شود.