Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب : 10332
 

افزایش تقاضا دلیل اصلی گرانی تخم مرغ
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به عراق و افغانستان همچنان ادامه دارد، گفت: دلیل گرانی تخم مرغ در روزهای اخیر افزایش تقاضای داخلی است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
افزایش تقاضا دلیل اصلی گرانی تخم مرغ
رضا ترکاشوند در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برای تنظیم بازار تخم مرغ به دنبال مدیریت در تولید، بازار داخلی و صادرات هستیم تا افزایش قیمت مجددی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه امسال صادرات تخم مرغ از روند خوبی برخوردار شده است، ادامه داد: برای تنظیم بازار داخلی، حجم صادرات تخم مرغ در روزهای اخیر کاهش یافته است.
به گفته ترکاشوند، اکنون روزانه 300 تن تخم مرغ به کشورهای متقاضی صادر می شود.
به گزارش ایرنا، امروز (چهارشنبه) نرخ خرده فروشی هر کیلوگرم تخم مرغ در واحدهای صنفی 63 هزار ریال و هرعدد تخم مرغ 4200 ریال اعلام شد که نسبت به دو روز گذشته سه هزار ریال افزایش نشان می دهد. آن هم در حالی که حدود دو هفته پیش قیمت هر شانه تخم مرغ دو کیلوگرمی حدود 105 هزار ریال و حدود یک ماه قبل همین میزان تخم مرغ شانه ای 90 تا 95 هزار ریال بود.
از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، 68 هزار تن تخم مرغ به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عراق و افغانستان صادر شد.
سال گذشته حدود 920 هزارتن تخم مرغ از حدود 1700 واحد مرغ تخمگذار در کشور تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه شد که امسال پیش بینی می شود رقم تولید به 930 هزارتن برسد.
هم اکنون سرانه مصرف تخم مرغ در ایران حدود 191 عدد است.