Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب : 9862
 

نگرانی از کاهش قیمت تخم‌مرغ 10 هزار تومانی!
در حالی که قیمت تخم‌مرغ در بازار شانه‌ای 9500 تا 10 هزار تومان است، مرغداران نسبت به کاهش قیمت این محصول طی ماه رمضان نگرانند و از کاهش قیمت این محصول طی هفته اخیر خبر می‌دهند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
نگرانی از کاهش قیمت تخم‌مرغ 10 هزار تومانی!
قیمت تخم‌مرغ که از ابتدای امسال روند کاهشی خود را حفظ کرده و اعتراض مرغداران را به همراه آورده بود، به دلیل افزایش صادرات ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزا در ترکیه و افزایش سهم ایران در بازار صادراتی، روند افزایشی پیدا کرد؛‌ به گونه‌ای که هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف به حدود 9500 تا 10 هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که رضا ترکاشوند، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار می گوید قیمت تخم‌مرغ حتی طی هفته‌های اخیر که روند افزایشی داشته بالاتر از دامنه قانونی نرفته و حدود کیلویی 3800 تا 4200 تومان مصوب در مرغداری فروخته شده است. اما طی هفته اخیر کمی با کاهش قیمت مواجه شدیم که با توجه به کاهش تقاضا برای صادرات و مصرف این محصول نگران کاهش قیمت تخم‌مرغ در ماه رمضان هستیم.

به گفته وی با توجه به این‌که عمده مشتریان تخم‌مرغ در بازار‌های صادراتی، کشورهای اسلامی هستند و فرهنگ مصرف آنها در ماه رمضان مانند ایران است، نگرانی بابت کاهش قیمت بیش از حد تخم‌مرغ افزایش یافته است.

آنفلوآنزا در هیچ یک از مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار گزارش نشده است
طبق اعلام مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار، براساس گزارشات ارسال شده و ارزیابی‌های صورت گرفته هیچ یک از واحد‌های پرورش مرغ تخم‌گذار در منطقه قرنطینه شده در استان مازندران به بیماری آنفلوآنزای طیور مبتلا نشده‌اند.

به گفته ترکاشوند از زمانی که گزارش شیوع آنفلوآنزای طیور در یکی از روستای استان مازندران از سوی سازمان دامپزشکی مورد تایید قرار گرفته به همه تولید‌کنندگان تخم‌مرغ هشدار داده شده تا اقدامات امنیت زیستی، قرنطینه بهداشتی و غیره در واحدهای پرورشی بیش از پیش مدنظر قرار گیرد تا گرفتار این بیماری نشوند.