Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : 10169
 

۳ میلیون مرغ پیر حذف شد/ کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت تخم مرغ
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از حذف ۳ میلیون مرغ پایان دوره خبر داد و گفت: علی رغم این مساله قیمت تخم مرغ افت کرده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۳ میلیون مرغ پیر حذف شد/ کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت تخم مرغ
ناصر نبی‌پور با بیان اینکه میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغ‌داری با حدود ۵۰۰ تومان کاهش نسبت به هفته قبل به ۳۶۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان رسیده است، اظهارداشت: روند حذف مرغ‌های پایان دوره همچنان ادامه دارد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، میزان مرغ‌های پیر حذف شده را حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون مرغ عنوان کرد و گفت: این جمعیت طی حدود ۵۰ روز اخیر از چرخه تولید خارج شده‌اند.

نبی‌پور با بیان اینکه مرغ‌های پایان دوره سیستم ایمنی ضعیفی دارند، افزود: ممکن است با ورود پرندگان وحشی به کشور این مرغ‌ها درگیر بیماری شوند؛ به همین جهت دولت دستور به حذف آنها داده است، ضمن اینکه هرکیلوگرم از این مرغ‌ها به قیمت ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

وی درباره روند صادرات تخم مرغ اظهارداشت: بالا رفتن قیمت تخم مرغ در داخل صادرات آن را دچار مشکل خواهد کرد، به عنوان مثال، روز چهارشنبه گذشته قیمت این کالا در مرز عراق ۳۶۰۰ تومان و در داخل کشور ۳۷۰۰ تومان بوده است درحالی که با احتساب هزینه کارتون، حمل و نقل و ... نرخ تخم‌مرغ در مرز باید بین ۴۴۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان باشد که صادرکننده زیان نکند.