Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۷
کد مطلب : 9489
 

مدیر عامل اتحادیه مرغداران در گفت‌وگو با میزان: تولید بیش از نیاز باعث کاهش قیمت تخم‌مرغ شد/ صادرکنندگان در انتظار مشوق‌های دولتی
مدیر عامل اتحادیه مرغداران با بیان اینکه صادرات تخم مرغ در حال انجام است از صدور مجوز 7 هزار و 500 تن تخم مرغ طی یک ماه گذشته خبر داد.
مرجع : میزان
 
مدیر عامل اتحادیه مرغداران در گفت‌وگو با میزان:  تولید بیش از نیاز باعث کاهش قیمت تخم‌مرغ شد/ صادرکنندگان در انتظار مشوق‌های دولتی
هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان افزود: از تاریخ 16 مهرماه جاری تا 4 آبان بالغ بر 7 هزار و 500 تن تخم مرغ مجوز صادارت گرفته اند که بیش از نیمی از این میزان صادرات انجام شده است.

وی در این باره گفت: برای کنترل تولید یا باید تولید کاهش یابد یا اینکه صادرات انجام شود تولید بیش از نیاز باعث شده است که قیمت‌ها کاهش شدیدی یابد.

اصغری با بیان اینکه دولت باید مشوق‌های صادراتی برای تولید کنندگان در نظر گیرد، افزود: دولت باید به تولید کننده کمک کند تا قدرت رقابت تولید کنندگان افزایش یافته و صادرات رونق گیرد اما متاسفانه تاکنون هیچ مشوقی برای صادرات پرداخت نشده است.

وی در پاسخ به اینکه دبیر کانون سراسری انجمن صنفی مرغ تخم گذار از کاهش ۷۰ درصدی صادرات تخم مرغ به عراق خبر داده است گفت: عملا از 16 مهر ماه کاهش صادرات نداشته ایم اما نسبت به میزان تولید وضعیت صادرات مناسبی نداریم.

اصغری افزود: باید حداقل 15 هزار تن در سال صادرات تخم مرغ داشته باشیم که متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است.

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران، مدیریت تولید و توزیع جوجه در حال حاضر با چالش و ضعف روبه رو بوده و اتحادیه تخم مرغ و جهاد کشاورزی در حال پیگیری آن هستند و این مهم در دستور کار قرار گرفته است که بر مبنای آن تولید باید با برنامه انجام شود تا صادرات هم به تبع آن رونق گیرد.

گفتنی است روز گذشته دبیر کانون سراسری انجمن صنفی مرغ تخم گذار از کاهش ۷۰ درصدی صادرات تخم مرغ به عراق خبر داد و گفت: عمده بازار صادراتی این محصول کشور عراق بود که در حال حاضر صادرات تخم مرغ به این کشور ۷۰ درصد کاسته شده است.