Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : 10211
 

وقفه صادرات و کاهش قیمت تخم‌مرغ در اربعین
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از ایجاد وقفه چند روزه برای صادرات تخم‌مرغ در روزهای گذشته به دلیل راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت: قیمت صادراتی تخم‌مرغ به کشورهایی مانند عراق حدود 5000 تومان برای مصرف‌کننده بوده که گران‌تر از قیمت این محصول در بازار داخلی است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
وقفه صادرات و کاهش قیمت تخم‌مرغ در اربعین
رضا ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون علی‌رغم توقف حدود دو ماهه صادرات این محصول در پی شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور، 65 هزار تن تخم‌مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است و به نظر می‌رسد طی روزهای آینده وقفه موقت صادرات تخم‌مرغ که در پی راهپیمایی اربعین ایجاد شده است برطرف شود و صادرات این محصول به روال عادی برگردد.

وی افزود: قیمت صادرات تخم‌مرغ برای ایران همان قیمت داخلی است که حدود 4200 تومان است و در واقع تخم‌مرغ ایرانی به این قیمت به دست تجار کشورهای دیگر مانند عراق می‌رسد و تا رسیدن به دست مصرف‌کنندگان این کشورها به کیلویی حدود 4800 تا 5000 تومان می‌رسد و این قیمت بیشتر از قیمت تخم‌مرغ در بازار داخلی است.

ترکاشوند ادامه داد: هفته‌های قبل از اربعین صادرات تخم‌مرغ رونق گرفته بود و قیمت آن به کیلویی حدود 4000 تومان در مرغداری رسیده بود که البته همچنان با قیمت مصوب 4200 تومانی آن در نیمه دوم امسال فاصله دارد، اما طی روزهای اخیر با ایجاد وقفه چند روزه در صادرات تخم‌مرغ قیمت این محصول مجددا کاهش پیدا کرد و به کیلویی حدود 3600 تومان رسید.

صادرات 100 هزار تن تخم‌مرغ تا پایان امسال
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از وجود پتانسیل صادرات حدود 100 هزار تنی تخم‌مرغ تا پایان امسال خبر داد و گفت: 74 درصد صادرات انجام شده تخم‌مرغ تاکنون به عراق، 18 درصد به افغانستان و مابقی به ترکمنستان، تاجیکستان، عمان، بحرین و آذربایجان صادر شده است.