Share/Save/Bookmark
 
جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : 11255
 

معدوم سازی هزاران مرغ در کره جنوبی در پی شیوع آنفلوآنزا
با شناسایی یک منطقه جدید آلوده به ویروس آنفلوآنزای پرندگان در کره جنوبی، مسئولان وزارت بهداشت این کشور کار معدوم کردن هزاران مرغ و انواع ماکیان را آغاز کرده اند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
معدوم سازی هزاران مرغ در کره جنوبی در پی شیوع آنفلوآنزا
وزارت بهداشت کره جنوبی اخیرا اعلام کرده بود که یک کانون بسیار خطرناک که می تواند به شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در این کشور دامن بزند را شناسایی کرده است.
این کانون جدید یک مرغداری و محل نگهداری پرندگان در شهر بندری بوسان می باشد و به دلیل یافتن این محل تمامی مرغداری های اطراف تحت نظارت و قرنطینه قرار گرفته اند.
گزارش ها حاکی است که صاحب این مرغداری به تازگی شش هزار پرنده را خریداری کرده که مدت کوتاهی پس از این خرید، پرندگان بتدریج تلف شده اند.
وزارت کشاورزی کره جنوبی نیز پس از این اتفاق با انتشار بیانیه ای از خطرناک بودن این وضعیت در این منطقه ابراز نگرانی کرد و نسبت به شیوع بیماری هشدار داد.
حالا این وزارتخانه نیروهای خود را بسیج کرده است تا دستکم ۱۲۰ هزار مرغ و انواع ماکیان را که تصور می شود آلوده شده اند، از بین ببرد.
از سوی دیگر گزارش ها حاکی است که در منطقه جزیره ای جیجو کره جنوبی نیز در همین هفته بیش از ۱۰۰ هزار قطعه پرنده معدوم شده اند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که به دستور وزارت کشاورزی این کشور، تمامی پرندگان آلوده در کانون آلوده جدید شناسایی و نابود شده اند و همچنین در 11 مرکز دیگر نگهداری و پرورش انواع ماکیان پاکسازیهای لازم صورت گرفته است.
آمار وزارت کشاورزی و مواد غذایی و امور روستایی کره جنوبی حاکی است که در پی شیوع بدترین و گسترده ترین بیماری آنفلوآنزای پرندگان در کره جنوبی از سال گذشته میلادی تاکنون بیش از ۳۳ میلیون قطعه مرغ و ماکیان در این کشور معدوم شده اند.
‌اولین موارد بیماری در این کشور از ماه نوامبر (آبان - آذر) سال ۲۰۱۶ گزارش شد و وزارت کشاورزی اعلام کرده است که کره جنوبی با مرگبارترین بیماری آنفلوآنزای پرندگان دست و پنجه نرم می کند.
این در شرایطی است که تا قبل از این در بزرگترین دوره شیوع بیماری در این کشور که مربوط به سال ۲۰۱۴ میلادی بود، شمار پرندگان معدوم شده به ۱۳ میلیون و ۹۶۰ هزار قطعه رسید.