Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : 11478
 

70 درصد تولید گوشت مرغ مازاد نیاز خراسان‌جنوبی است
سرپرست اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان‌جنوبی 70 درصد تولید گوشت مرغ مازاد نیاز استان است و به استان‌های دیگر صادر می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
70 درصد تولید گوشت مرغ مازاد نیاز خراسان‌جنوبی است
محمد اصغرزاده، گفت: براساس یکسری ضوابط و سیاست‌‌ها معاونت تولیدات و بهبود دامی وزارتخانه دستور ممنوعیت مجوز مرغداری گوشتی ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تولیدات گوشت مرغ در داخل کشور مازاد است و در واقع کشور از داشتن مرغداری پرورش گوشتی اشباع شده فعلا تا اطلاع ثانوی برای راه‌اندازی مرغداری گوشتی مجوز صادر نخواهد شد.

اصغرزاده عنوان کرد: در خراسان جنوبی 70 درصد تولید گوشت مرغ مازاد نیاز استان است و بیشتر از ظرفیت استان است تا جایی که ‌به استان‌های دیگر صادر می‌شود و از طرفی هم مرغداری‌ها با توجه به قیمت گوشت مرغ باید برایشان درآمد داشته باشد که مجوز راه اندازی مرغداری را بگیرند.

وی خاطر‌نشان کرد: اگر راه‌اندازی مرغداری ضابطه مند و بر اساس سیاست‌های وزارتخانه باشد، دولت با توجه به نیاز مجوز راه‌اندازی خواهد داد و در غیر آن صورت تولیدات مرغ گوشتی استان‌ها را در سطح کشور توزیع خواهد کرد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل مهاجرت پرندگان مهاجر، مرغداری‌ها امنیت‌های بهداشتی را در سطح مرغداری‌ها رعایت کرده و از بروز هر گونه بیماری احتمالی در این فصل جلوگیری کنند.

اصغر زاده بیان کرد: با توجه به اینکه در این فصل تلفات جوجه‌ها معمولی است و از طرفی مهاجرت پرندگان را هم داریم، با رعایت نکات بهداشتی همانگونه که در سالهای گذشته در زمینه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جزو استانهای پاک بودیم، امسال هم مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.