Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب : 9565
 

ژاپن 37 هزار قطعه مرغ را پس از کشف کانون جديد آنفلوانزاي پرندگان معدوم کرد
مقامات ژاپنی سه شنبه دستور معدوم کردن 37 هزار قطعه مرغ را پس از تایید سومین کانون آنفلوانزای حاد پرندگان در کمتر از یک ماه صادر کردند.
مرجع : واحد مرکزی خبر
 
ژاپن 37 هزار قطعه مرغ را پس از کشف کانون جديد آنفلوانزاي پرندگان معدوم کرد
این تصمیم مقامات ژاپنی در حالی اتخاذ می شود که هنگ کنگ تصمیم گرفته است واردات مرغ را از مناطق آلوده در ژاپن ممنوع کند.
وزارت کشاورزی ژاپن اعلام کرد آزمایش های ژنتیکی وجود ویروس را در یکی از مراکز پرورش طیور در منطقه فرمانداری یاماگوچی در جنوب غربی جزیره اصلی هنشو تایید کرد .
مالک این مرکز پرورش طیور دوشنبه شب از تلف شدن ناگهانی حدود 20 قطعه مرغ این مرکز خبر داده بود.
معدوم کردن این طیور سه شنبه صبح آغاز شد و محدوده بهداشتی 10 کیلومتری اطراف این مزرعه آلوده با ممنوعیت انتقال مرغ ها به خارج از این منطقه برقرار شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو ، تدابیر مشابهی دوشنبه در میازاکی که در آن یک کانون کشف و 42 هزار قطعه مرغ معدوم شده بود ، برقرار شده است .
مورد قبلی اواسط دسامبر برای نخستین بار از آوریل (با معدوم کردن 4000 قطعه مرغ) در 100 کیلومتری این محل در همین منطقه فرمانداری کشف شده بود.
مقامات ژاپنی به طور مرتب به پرورش دهندگان طیور در خصوص خطرات سرایت این آلودگی هشدار می دهند و وجود طولانی مدت این بیماری را در جنوب شرقی آسیا خاطر نشان می کنند.
بلافاصله پس از اعلام کشف این کانون جدید ، مقامات هنگ کنگ از ممنوعیت واردات گوشت طیور و مشتقات آن از منطقه یاماگوچی خبر دادند.