Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : 9698
 

فرانس24: شيوع آنفلوانزاي مرغي در بورکينافاسو، ساحل عاجي ها را نگران کرده است
شبکه فرانس بیست و چهار گزارش داد، نگرانی ها در ساحل عاج، همسایه بورکینافاسو که در آن شیوع بیماری آنفلوانزا تأیید شده است، رو به افزایش است.
مرجع : واحد مرکزی خبر
 
فرانس24: شيوع آنفلوانزاي مرغي در بورکينافاسو، ساحل عاجي ها را نگران کرده است
این شبکه تلویزونی فرانسوی افزود، ابیجان این هفته تصمیم گرفت واردات طیور از بورکینافاسو را با هدف پیشگیری از خطر انتشار این بیماری در ساحل عاج ممنوع کند.
این شبکه تلویزیونی در گزارشی در این زمینه می افزاید، پس از شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی در بورکینافاسو پروش دهندگان طیور در ساحل عاج نیز به شدت نگران شده اند. فعالان عرصه تأمین دام و طیور نیز که در نمایشگاه محصولات کشاورزی در ابیجان حضور دارند از این موضوع و تأثیر آن بر بازار و کار خود دچار ترس و نگرانی شده اند. ساحل عاج برای محافظت و پیشگیری در برابر این بیماری تصمیم گرفته است واردات طیور از بورکینافاسو را ممنوع کند و در همین راستا سی هزار قطعه طیور در مرز توقیف شده است.
کوبنان کوآسی اجومانی، وزیر منابع دامی ساحل عاج در این باره می گوید، نگرانی ما از این است که می دانیم اگر آنفلوانزای مرغی به کشور وارد شود برای تولیدکنندگان طیور فاجعه بار خواهد بود بنابراین تلاش ما بر این است که چنین چیزی در ساحل عاج رخ ندهد و دلیل تصمیمات ما نیز همین است.
گزارشگر این گزارش در پایان می افزاید، ویروس آنفلوانزای مرغی قابل انتقال به انسان است اما اوضاع در حال حاضر تحت کنترل است و در سالن محصولات کشاورزی ابیجان کارشناسان اطمینان می دهند که تاکنون هیچ مورد ابتلا به این بیماری مشاهده نشده است.