Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب : 5021
 

فرماندار بندرعباس:
پلمپ نانوايي‌هاي متخلف را ادامه مي‌دهيم
فرماندار بندرعباس با بيان اينكه در راستاي ارتقاي كيفيت نان از قوي‌ترين شيوه‌ها استفاده مي‌كنيم، گفت: در صورت لزوم به پلمپ نانوايي‌هاي متخلف ادامه مي‌دهيم.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
پلمپ نانوايي‌هاي متخلف را ادامه مي‌دهيم
به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، عباس اميني‌زاده ‌در حاشيه نشستي پيرامون وضعيت و كيفيت نان و نانواني‌هاي فعال در سطح شهرستان اظهار داشت: مقوله نان از مسائلي است كه با دقت و جديت در پي اصلاح كيفيت آن هستيم.
وي ادامه داد: در همين راستا و با هدف ارتقاي كيفيت نان و نظارت مستمر بر روند پخت آن واحد تعزيرات آرد و نان فرمانداري بندرعباس ملزم شده با كار و پيگيري ويژه در اين مورد اقدام كند.
فرماندار بندرعباس ابراز داشت: در پي درخواست شهروندان و بازرسي‌هاي مستمر و شبانه‌روزي 10 واحد نانوايي متخلف در نقاط مختلف شهر شناسايي و پلمپ شده‌ و اراده ما بر مبارزه با متخلفان و بالا بردن كيفيت نان در سطح شهر است.
فرماندار بندرعباس تصريح كرد: نان با كيفيت حق مردم است و نانوايان بايد با اصلاح روند پخت و استفاده از دستگاه‌هاي مدرن و آرد مطلوب نان خوب و مرغوب در اختيار مردم قرار دهند.
به گفته اميني‌زاده، اين انتظار به حق مردم است كه با توجه به شرايط موجود نان كه كالايي اصلي در سبد خانوار است به شكل مطلوب و قابل استفاده در اختيار ايشان قرار گيرد.
وي در ادامه كيفيت نان در بندرعباس را راضي‌كننده ندانست و نانوايان را به اصلاح شيوه‌هاي پخت و استفاده از آرد مرغوب توصيه كرد و در اين راستا تاكيد كرد: هيچ بهانه‌اي را از سوي متصديان نانوايي در راستاي كم‌كاري‌ها قبول نداريم.
طي ماه‌هاي اخير و در پي هدفمندسازي يارانه آرد و نان كيفيت نان در استان هرمزگان ‌به ويژه شهر بندرعباس همواره مورد بحث مردم و مسئولان بوده است كه به نظر مي‌آيد در راستاي رسيدن به نقطه رضايت‌‌بخش در اين راه در بخش نانوايي‌ها نياز است تغييرات اساسي در امر دستگاه‌ها و امكانات اعمال شود.
همچنين بسياري از كارشناسان نيز بر اين عقيده هستند كه آموزش نيروهاي دست‌اندركار در توليد نان و شاغل در نانوايي‌ها نيز مي‌تواند در توليد با كيفيت‌تر نان موثر باشد.
شركت‌هايي همانند غله استان نيز در مقاطعي با تكيه بر رسانه‌ها و اطلاع‌رساني در سطح شهر بر معرفي نان و نانواي خوب روي آورده‌اند كه به نظر مي‌آيد مجموع امور انجام شده در اين راه بتواند به بهبود كيفيت نان بينجامد.