Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب : 5409
 

نماینده مردم تربت در مجلس:
بخش كشاورزي در هدفمندي يارانه‌ها مظلوم واقع شده است
نماینده مردم تریت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرای قانونی هدفمندسازی یارانه‌ها به بخش کشاورزی به هیچ وجه توجه کافی نشده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
بخش كشاورزي در هدفمندي يارانه‌ها مظلوم واقع شده است
حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: دولت باید زیرساخت‌های لازم برای این امر را در اجرای این قانون راهبردی مشخص می‌کرد.
وی قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها را یک طرح بسیار خوب برای اصلاح نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: با این حال در صورت توجه کامل به تمام بخش‌ها این طرح دارای موفقیت بیشتری می‌بود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح آرمان همه ما برای پیشرفت و آبادانی هرچه بهتر ایران بود.
وی افزود: بخش کشاورزی تاکنون بزرگ‌ترین حمایت‌ها را از اجرای قانون مستندسازی کرده اما حقش ضایع شده است.
رضایی تأکید کرد: با افزایش سرسام‌آور قیمت سوخت و انرژی این مشکلات برای بخش کشاورزی دو چندان شده است.
وی با تأکید بر اینکه این قیمت برای بخش کشاورزی متعادل‌تر شود، افزود: دولت قرار بود بسته‌های حمایتی مناسبی را به بخش کشاورزی اعطا کند که این کار صورت نپذیرفت.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه پرداخت چنین بسته‌هایی نیز به دلیل تأخیر، کارایی خاصی ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر خشکسالی‌های پی‌درپی در استان روند نامناسبی را برای تولیدات کشاورزی به وجود آورده است.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب زعفران در خراسان رضوی بیان داشت: دولت توجه کافی را به این محصول استراتژیک نمی‌کند.
رضایی میزان تولید زعفران در استان را 80 تن دانست و خاطرنشان کرد: با این حال برای صنعت زعفران کشور کاری انجام شده است.
وی محصول زعفران را محصول بسیار استراتژیک و مهم ارزیابی کرد و اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تعاونی‌های زعفران نیز حمایت‌های کافی را از زعفران‌کاران استان نمی‌کند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از 90 درصد آب استحصالی خراسان رضوی صرف امور کشاورزی می‌شود، اظهار داشت: باید با اصلاح ساختار آبیاری در کشور این راندمان بالا رود.