Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب : 10090
 

تولید 10 درصد جوجه یک روزه کشور در اردبیل
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر نزدیک به 10 درصد جوجه یک روزه کشور در اردبیل تولید می‌شود که این امر یک رقم قابل توجهی است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تولید 10 درصد جوجه یک روزه کشور در اردبیل
صادق صالحی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران در اردبیل، اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیت بسیار عظیمی در تولید فرآورده‌های دامی دارد و این امر سبب شده که کشورهای همجوار برای صادرات فرآورده‌های دامی از استان اردبیل رغبت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: صادرات فرآورده‌های دامی و جوجه و مرغ گوشتی از استان اردبیل به کشورهای هم‌جوار سیر صعودی داشته و این امر تا پایان امسال 70 درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به این‌که استان اردبیل در تولید جوجه یک روزه از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود، افزود: به طوری که در حال حاضر نزدیک به 10 درصد جوجه یک روزه کشور در اردبیل تولید می‌شود که این امر یک رقم قابل توجهی است.

صالحی بیان کرد: در شش ماهه گذشته بیش از دو میلیون و پانصد هزار جوجه‌ یک روزه از استان اردبیل به کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان صادر شده که این نشان از اهتمام ویژه تولیدکنندگان به تولید جوجه یک روزه در اردبیل بوده و با تحقق این امر صادرات جوجه یک روزه در استان اردبیل سیر صعودی به خود گرفته است.

وی تصریح کرد: در شش ماهه اول امسال بیش از 6 میلیون تخم‌مرغ نطفه‌دار از استان اردبیل به کشورهای هم‌جوار صادر شده است و این امر نیز نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته که این تخم‌مرغ به کشورهای عراق، آذربایجان، ازبکستان و افغانستان صادر می‌شود.