Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب : 11052
 

صادرات جوجه یک‌روزه اردبیل به کشورهای آسیایی افزایش یافت
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از افزایش میزان صادرات جوجه یک‌روزه استان در نیمه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
صادرات جوجه یک‌روزه اردبیل به کشورهای آسیایی افزایش یافت
به گزارش خبرنگار مهر، صادق صالحی صبح جمعه در بازدید از کشتارگاه‌های صنعتی اردبیل تصریح کرد: در نیمه نخست سال جاری دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۸۰۰ قطعه جوجه یک‌روزه به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان و افغانستان صادر شده است.

وی میزان صادرات مدت مشابه سال گذشته را یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۰۰ قطعه برشمرد و گفت: علاوه بر این صادرات تخم‌مرغ نطفه‌دار نیز با افزایش همراه است.

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان در نیمه اول سال جاری ۳۷۵ هزار و ۸۰۰ عدد تخم‌مرغ نطفه‌دار به کشور آذربایجان صادر شده است.

صالحی به صادرات ۲۰ تن عسل در شش‌ماهه نخست سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: همچنین در این مدت هزار و ۴۰۰ تن پا و پنجه پا مرغ به ویتنام صادر شده است.

وی میزان صادرات پودر گوشت را ۲۲۰ تن برشمرد و بیان داشت: بیشترین صادرات پودر گوشت به کشور ارمنستان انجام می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان یکی از موانع صادرات گوشت در استان را ضعف در بسته‌بندی و استانداردهای کشتار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر به دلیل فاصله داشتن با استانداردهای کشتار صادرات گوشت انجام نمی‌شود.

صالحی ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی بزرگ‌ترین کشتارگاه صنعتی طیور اردبیل این مشکل رفع شده و زمینه صادرات گوشت سفید نیز فراهم شود.

وی همچنین با بیان اینکه در سال جاری واردات گوشت به استان انجام نشده است، اضافه کرد: طرحی مبنی بر واردات گوشت گوزن تاکنون اجرایی نشده است.