Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : 10256
 

جوجه یک‌روزه گوشتی اردبیل به چهار کشور آسیایی صادر می‌شود
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل از صادرات جوجه یک‌روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار تولیدی این استان به چهار کشور آسیایی خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
جوجه یک‌روزه گوشتی اردبیل به چهار کشور آسیایی صادر می‌شود
بهلول تکلوی بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از مزارع مرغ مادر گوشتی اردبیل در جمع خبرنگاران اضافه کرد: در هشت ماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار از این استان صادر شده است.

وی جمهوری آذربایجان، افغانستان، عراق و ازبکستان را کشورهای هدف صادرات این محصولات برشمرد و تصریح کرد: از مجموع صادرات این حوزه، دو میلیون و ۷۲۹ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با اشاره به صادرات هفت میلیون و ۲۰۸ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار طی این مدت تاکید کرد که هم اکنون از مجموع ۳۵ فارم مرغ مادر گوشتی موجود در این استان ۲۲ فارم فعال است.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تولید جوجه یک‌روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار از ابتدای سال جاری، از تولید ۵۱ میلیون و ۶۳۱ هزار جوجه یکروزه و ۳۷ میلیون و ۲۶ هزار تخم مرغ نطفه دار در هفت ماه اول سال خبر داد.

تکلوی ادامه داد: جوجه یکروزه تولیدی کارخانجات جوجه کشی نیز در این مدت ۱۳ میلیون و ۵۷۵ هزار قطعه و تخم مرغ نطفه دار خوابانیده شده ۱۷ میلیون و ۱۳۴ هزار عدد می باشد.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۶۰ هزار قطعه هم در حال پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی در فارم های فعال هستند، متذکر شد: سایر فارم های غیر فعال مزارع نیز جهت رزرو جوجه یکروزه مرغ مادر گوشتی به دفتر امور طیور معرفی شده اند.