Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب : 11133
 

۱۰ درصد از جوجه یک روزه کشور در اردبیل تولید می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی استان ۱۰ درصد از تولیدات جوجه یک روزه کشور را متعلق به اردبیل دانست.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۱۰ درصد از جوجه یک روزه کشور در اردبیل تولید می‌شود
عدیل سروی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: استان اردبیل یکی از استان‌های برتر کشور در تولیدات دامی محسوب می‌شود بطوریکه در تولید جوجه یک روزه جزو پنج استان برتر کشور است.

وی افزود: سالانه ۳۹ هزار تن گوشت سفید نیز در این استان تولید می‌شود که بخشی از آن به بازارهای سایر استان‌ها صادر می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان ادامه داد: این استان در پرورش گاومیش رتبه سوم و در پرورش شتر دو کوهانه رتبه اول را دارا است و مجموع جمعیت دامی آن سه میلیون و ۸۸۰ هزار واحد است.

به گفته سروی دام سبک این استان یک‌میلیون و ۹۴۰ هزار واحد و دام سنگین یک‌میلیون و ۸۶۰ هزار واحد است و در مجموع استان اردبیل می‌تواند سالانه ۳۰ هزار تن گوشت قرمز نیز تولید کند.

وی با اشاره به اینکه در پرورش گوسفند استان اردبیل رتبه هفتم و در تولید گوشت قرمز رتبه هستم را دارا است، تأکید کرد: در تولید عسل نیز استان اردبیل رتبه سوم کشوری را دارا است.

رئیس جهاد کشاورزی استان به تولید ۲۶۴ هزار تن شیر خام و ۹ هزار تن تخم‌مرغ در سال اشاره کرد و گفت: تمامی تولیدات دامی این استان از کیفیت و مرغوبیت قابل‌توجهی برخوردار است.

سروی تأکید کرد: متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای تولید هر یک از محصولات هدف گذاری شده که در ماه نهم از سال بخش عمده‌ای از اهداف محقق شده است.