Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵
کد مطلب : 10865
 

توقیف تخم‌مرغ‌های ناسالم در نیمه راه
رئیس اداره دامپزشکی شاهرود از توقیف شش هزار کیلوگرم تخم‌مرغ خارج از شبکه توزیع در این شهرستان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
توقیف تخم‌مرغ‌های ناسالم در نیمه راه
دکتر محمد سلیمانی، رئیس اداره دامپزشکی شاهرود با اعلام این خبر افزود: طی بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان نظارت اداره دامپزشکی این شهرستان، دو محموله تخم مرغ خارج از شبکه توزیع به وزن تقریبی شش هزار کیلوگرم که با ماشین فاقد یخچال و کد رهگیری از مبدا استان خراسان رضوی در حرکت بوده‌اند توقیف و ضبط گردید .

وی در ادامه گفت: با توجه به مصرف بالای تخم مرغ به عنوان یک پروتئین ارزشمند حیوانی و با ارزش غذایی کامل توجه به توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی می‌تواند ضامن سلامت عمومی جامعه باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود با اشاره به لزوم فعالیت‌های آموزشی در خصوص غذای سالم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چند طرح آموزشی، بهداشتی دامپزشکی با هدف افزایش سطح آگاهی شهروندان در خصوص تشخیص فرآورده‌های خام دامی سالم، با کیفیت و بهداشتی دردستور کار دامپزشکی بوده و توسط کارشناسان ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها در حال اجرا است .

دکتر سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: هشدارها و توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی در خصوص فرآورده‌های خام دام و طیور و خصوصا تخم‌مرغ را مد نظر داشته و ازخرید تخم‌مرغ شکسته، آغشته به کود و خون و فاقد مشخصات و نشانه‌گذاری خودداری کنند.