توقیف تخم‌مرغ‌های ناسالم در نیمه راه

خبرگزاری ايسنا , 15 تير 1395 ساعت 19:35

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود از توقیف شش هزار کیلوگرم تخم‌مرغ خارج از شبکه توزیع در این شهرستان خبر داد.


دکتر محمد سلیمانی، رئیس اداره دامپزشکی شاهرود با اعلام این خبر افزود: طی بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان نظارت اداره دامپزشکی این شهرستان، دو محموله تخم مرغ خارج از شبکه توزیع به وزن تقریبی شش هزار کیلوگرم که با ماشین فاقد یخچال و کد رهگیری از مبدا استان خراسان رضوی در حرکت بوده‌اند توقیف و ضبط گردید .

وی در ادامه گفت: با توجه به مصرف بالای تخم مرغ به عنوان یک پروتئین ارزشمند حیوانی و با ارزش غذایی کامل توجه به توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی می‌تواند ضامن سلامت عمومی جامعه باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود با اشاره به لزوم فعالیت‌های آموزشی در خصوص غذای سالم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چند طرح آموزشی، بهداشتی دامپزشکی با هدف افزایش سطح آگاهی شهروندان در خصوص تشخیص فرآورده‌های خام دامی سالم، با کیفیت و بهداشتی دردستور کار دامپزشکی بوده و توسط کارشناسان ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها در حال اجرا است .

دکتر سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: هشدارها و توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی در خصوص فرآورده‌های خام دام و طیور و خصوصا تخم‌مرغ را مد نظر داشته و ازخرید تخم‌مرغ شکسته، آغشته به کود و خون و فاقد مشخصات و نشانه‌گذاری خودداری کنند.


کد مطلب: 10865

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcjioev.uqeymzsffu.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net