Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب : 9554
 

امسال فقط 50 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ صادر شد
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بالغ بر دو میلیون تن ظرفیت تولید گوشت مرغ در کشور وجود دارد اما از ابتدای سال جاری تاکنون فقط 50 هزار تن صادرات مرغ و تخم مرغ به کشورهای اطراف انجام شده در صورتیکه می توانیم 200 تا 300 هزار تن ظرفیت صادرات داشته باشیم.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
امسال فقط 50 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ صادر شد
مهدی خلج در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در گیلان، با بیان اینکه تولیدات دام و طیور در ایران جایگاه بسیار بالایی دارد، گفت: در حال حاضر شرایط تولید مرغ، تخم مرغ و آبزیان در کشور مازاد بر مصرف داخلی است و برآنیم تا این مازاد مصرف را به دیگر کشورها از جمله روسیه صادر کنیم.

وی با اشاره به دیدارش با با مقام عالی دامپزشکی روسیه اضافه کرد: مذاکراتی برای حضور بهتر تجار ایرانی در بازارهای هدفی چون روسیه برای صادرات مرغ، تخم مرغ و به خصوص مواد لبنیاتی را انجام می دهیم.

خلج با بیان اینکه یکی از شروط مهم حضور این فرآورده ها در بازارهای هدف، جلب اعتماد سازمان های دامپزشکی این کشورها و شرایط بهداشتی مناسب زنجیره تولید است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر تلاش هایی بین وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و مسکو در حال انجام است.

وی گفت: 18 شرکت در کشور هم اکنون قابلیت صادرات فرآورده های شیلاتی را دارند که نام آنها در سایت گمرک فدراسیون روسیه به ثبت رسیده است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون فقط 50 هزار تن صادرات مرغ و تخم مرغ به کشورهای اطراف انجام شده است.

وی اضافه کرد: شرکت های تمام اتوماتیک که کار تولید و کشتار مرغ را انجام می دهند در اولویت صادرکنندگان قرار می گیرند.

خلج درخصوص وضعیت کشور در زمینه بیماری آنفلوآنزای پرندگان گفت: هم اکنون در فصل مهاجرت و سرما قرار داریم و این بیماری از هر سو ما را تهدید می کند اما نتایج آزمایشگاه‌ها نشان می دهد که فعلا این بیماری در کشور وجود ندارد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: این سازمان به همراه سازمان محیط زیست با مراقبت فعال در حالت آماده باش به سر می برند تا شرایط به خوبی پشت سر گذاشته شود.