Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب : 4562
 

فرماندار دشتي:
كيفيت نان در دشتي رضايت‌بخش است
فرماندار دشتي گفت: بعد از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، كيفيت نان در اين شهرستان بسيار مطلوب و رضايت‌بخش بوده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
كيفيت نان در دشتي رضايت‌بخش است
به گزارش خبرگزاري فارس از دشتي، سيدعلي هاشمي امروز در حاشيه بازديد از نانوايي‌هاي شهر خورموج و بررسي كيفيت نان در اين شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتي اظهار داشت: پخت نان در خورموج تاكنون رضايت‌بخش بوده و حتي استاندار بوشهر نيز در جلسه شوراي اداري استان از كيفيت نان در شهر خورموج رضايت داشته است همچنين وقتي با مردم در گوشه و كنار شهر گفت‌وگو مي‌كنيم، متوجه مي‌شويم كه آنها از پخت نان رضايت دارند كه اميدوارم اين روند ادامه داشته باشد.
وي افزود: عرضه نان مرغوب و باكيفيت خواسته بحق مردم ولايتمدار دشتي است و با آزادسازي نرخ آرد اين خواسته بيش از پيش بايد مورد توجه مسئولان و نانوايان زحمتكش قرار گيرد.
فرماندار دشتي ادامه داد: يكي از مهم‌ترين اهداف حذف يارانه نان، ايجاد رقابت در توليد نان كيفي توسط متصديان واحدهاي نانوايي و سپردن مديريت خريد نان باكيفيت به مردم بوده كه اين مهم در ابتداي اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و با رصد كيفيت توسط مردم به خوبي مشهود است.
هاشمي خاطرنشان كرد: بازرسان به طور مستمر در دو نوبت صبح و عصر از نانوايي‌ها بازرسي انجام مي‌دهند كه همچنان ادامه دارد.
وي با بيان اينكه ميانگين وزن چانه نان در نانوايي‌هاي شهر خورموج 195 گرم است، ادامه داد: اگر چه مرغوبيت نان عرضه شده به شهروندان در شهر خورموج افزايش يافته است اما توجه به مسئله بهداشتي در نانوايي‌ها بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد كه در اين زمينه به كارگران و متصديان نانوايي‌ها تذكراتي داده‌ايم.
رئيس شوراي آرد و نان دشتي افزود: قبل از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها در بخش آرد و نان، بخشي از آرد توزيعي در روستاها توسط برخي از روستاييان فروخته مي‌شد و اين افراد نان مورد نياز خود را از نانوايي‌هاي شهرها خريداري مي‌كردند كه اين امر ازدحام صفوف در جلوي نانوايي‌ها را به دنبال داشت.
هاشمي ادامه داد: در حال حاضر شرايطي ايجاد شده كه صف‌ها از بين رفته و نرخ نان در شهرها و روستاهاي شهرستان يكسان است كه با يكسان بودن قيمت تمام‌شده در تمامي شهرها و روستاهاي دشتي و نيز ايجاد واحدهاي توزيع آرد در دو مكان در شهر خورموج همچنين توزيع آرد مورد نياز با قيمت ملي در سطح شهرستان، زمينه فروش آرد از سوي برخي از نانوايي‌ها از بين رفته است.