Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب : 10197
 

دادستان کرج: اغلب مرغ‌های تخم‌گذاری که باید معدوم شوند، وارد چرخه تولید می‌شوند
دادستان کرج اعلام کرد: فاضلاب هایی که در مناطق آلوده سطح شهر کرج وجود دارد باید توسط آبفا ساماندهی شده تا با تصفیه آن برای سال آینده زراعی با برنامه ریزی بهتر از آن استفاده کرد.
مرجع : سايت خبری حكيم مهر
 
دادستان کرج: اغلب مرغ‌های تخم‌گذاری که باید معدوم شوند، وارد چرخه تولید می‌شوند
حاجی رضا شاه کرمی با اعلام این خبر گفت: ماهدشت، محمدشهر، ولد آباد و بخشی از شهر کرج با معضل آلودگی های فاضلاب انسانی و صنعتی برای مزارع کشاورزی و اراضی کشت صیفی جات مواجه هستند.

وی افزود: در مزارع این مناطق پمپ هایی برای آبیاری گذاشته شده و حشرات مزاحم و ناقل بیماری که در این اراضی مشاهده می شود امنیت محیط زیستی و سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت و در روستای ولد آباد شاهدیم که فاضلاب مستقیم وارد مزارع کشاورزی می شود.

دادستان کرج اظهار داشت: در راستای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و حفظ سلامت مردم لازم است زمین هایی که در مناطق مذکور به افاغنه واگذار شده تا به کشت صیفی جات بپردازند با توجه به عدم اهمیت به کشور ما و فروش اقلام خود مورد دقت نظر بیشتری واقع شده و مانع این امر شد.

شاه کرمی تصریح کرد: فاضلاب هایی که در مناطق آلوده سطح شهر کرج و مناطق ذکر شده وجود دارد باید توسط آبفا ساماندهی شده تا با تصفیه آن برای سال آینده زراعی با برنامه ریزی بهتر از آن استفاده کرد و تسریع در احداث تصفیه خانه فاضلاب های استان البرز راس امور دستگاه های اجرایی باشد.

وی همچنین گفت: ساماندهی کانال سیاه جوب مهرشهر باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود چرا که با توجه به مشکلات زندان قزل حصار، فاضلاب این زندان به شبکه فاضلاب کرج وصل شد اما سیاه جوب در مهرشهر کرج ب توجه به منازل مسکونی که در اطراف آن وجود دارد به لحاظ جو و مسائل بهداشتی مشکلات فراوانی را به وجود آورده است و لازم است با مدیریت صحیح فاضلاب این منطقه به شبکه فاضلاب وصل شده و مشکلات این ناحیه مرتفع شود.

دادستان کرج در خاتمه خاطر نشان داشت: کاشت محصولات ارگانیک و گلخانه ای می تواند راهی برای از بین نرفتن زمین های کشاورزی و تولید محصولات با درصد سلامت بالا باشد و با توجه به اینکه مرغ های تخمگذار در مرغداری ها تهدیدی برای بهداشت عمومی هستند، لذا اداره دامپزشکی باید نظارت بیشتری بر این مهم داشته باشد چرا که در غالب مواقع مرغ هایی که باید معدوم شوند وارد چرخه تولید می شوند.