Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
کد مطلب : 10670
 

محموله مرغ تخمگذار غیرمجاز در سمنان معدوم شد
رئیس اداره دامپزشکی سمنان از کشف محموله مرغ تخمگذار غیر مجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: این محموله با حضور کارشناسان دامپزشکی معدوم شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
محموله مرغ تخمگذار غیرمجاز در سمنان معدوم شد
وحید قدس ضمن تائید معدوم ساختن یک محموله مرغ تخمگذار فاقد مجوز بهداشتی در شهرستان سمنان، ابراز داشت: طی بازدیدهای بازرسان دامپزشکی سمنان، یک محموله مرغ تخمگذار به تعداد ۵۰ قطعه که بدون مجوز بهداشتی و بصورت دست فروشی در حال عرضه بود، کشف، ضبط و براساس ضوابط معدوم شد۰

وی در ادامه ضمن هشدار به عرضه کنندگان غیرمجاز هرگونه طیور زنده، افزود: عرضه غیر مجاز دام زنده اعم از جوجه رنگی، مرغ بومی، مرغ تخمگذار، اردک، غاز و ۰۰۰بر اساس قانون ممنوع و تهدید کننده سلامتی است.

رئیس دامپزشکی سمنان با اشاره به برخورد شدید با متخلفان این عرصه، گفت: عزم اداره دامپزشکی برای برخورد قاطع با متخلفان در راستای حفظ بهداشت و سلامت عمومی جامعه و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و طیور به ویژه بیماری خطرناک و کشنده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جدی است.

قدس افزود: از همه همشهریان می خواهیم تا از خرید هرگونه طیور زنده از دست فروشان خودداری و درصورت مشاهده چنین مواردی، موضوع را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان گزارش کنند.

وی ادامه داد: نظارت های بهداشتی بر عرضه محصولات دامی اعم از لبنیات و گوشت در آستانه فصل گرما که امکان فساد پذیری موارد دامی بیش از سایر فصول است، تشدید خواهد شد.