Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : 10964
 

۳۰۰ کیلوگرم مرغ تاریخ مصرف گذشته در لرستان معدوم شد
مدیرکل دامپزشکی استان لرستان از معدوم سازی ۳۰۰ کیلوگرم مرغ تاریخ مصرف گذشته در این استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۳۰۰ کیلوگرم مرغ تاریخ مصرف گذشته در لرستان معدوم شد
ابراهیم توکلی ظهر دوشنبه در این رابطه به خبرنگاران گفت: ۳۰۰ کیلوگرم مرغ تاریخ مصرف گذشته از یکی از فروشگاههای شهرستان خرم آباد ضبط و معدوم شد.

وی افزود: در چند روز گذشته با توجه به افزایش قیمت مرغ، عده ای از فروشندگان مرغ با توجه به کم بودن تقاضا اقدام به منجمد کردن مرغ کشتار روز کرده اند که بر خلاف قوانین سازمان دامپزشکی کشور است و چنین محموله هایی باید ضبط و پس از طی مراحل قانونی معدوم شوند.

توکلی عنوان کرد: کارشناسان کنترل و بازرسی مواد خام دامی شهرستان خرم آباد ضمن بازرسی از مراکز عرضه مواد خام دامی ضمن ضبط و معدوم سازی محموله مذکور فرد خاطی را به مراجع قضایی معرفی کرده اند.

مدیرکل دامپزشکی استان لرستان در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به راه اندازی سامانه صدور پروانه های دامپزشکی در کشور اداره کل دامپزشکی استان با پیگیری، امکان صدور پروانه الکترونیکی برای مسئولان فنی تامین کنندگان اعم از تولید کنندگان و وارد کنندگان، شرکت های پخش، داروخانه ها، مراکز درمانی و آزمایشگاهها در سامانه صدور پروانه های دامپزشکی را فراهم شد.

توکلی اظهار داشت: این امکان مراجعه حضوری متقاضیان را به حداقل می رساند، دقت و سرعت فرآیند کار را بالا می برد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که متقاضیان هم از روند کار صدور پروانه های دامپزشکی رضایتمندی داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان لرستان همچنین گفت: این اداره کل در چهار ماه گذشته بیش از پنج هزار و ۸۰۰ گواهی حمل بهداشتی صادر کرده است.

توکلی افزود: در این مدت پنج هزار و ۸۵۰ گواهی حمل بهداشتی در قالب سیستم قرنطینه صادر شده که بخش اعظم این مجوزها مربوط به حمل مرغ زنده به کشتارگاههای طیور است.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به صدور همه مجوزها از طریق سیستم قرنطینه و اختصاص کد رهگیری به محموله ها آمار مراجعه محموله های بدون مجوز به کشتارگاهها به شدت کاهش یافته است.