Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : 9872
 

کانون ویروس آنفلوانزای مرغی درمازندران پاکسازی شد
استاندار مازندران از پاکسازی دو کانون ویروس آنفلوانزای مرغی در استان خبر داد و گفت : با پیگیری جدی و با هماهنگی و رعایت موازین قرنطینه ای ، انتقال مرغ صنعتی به خارج از استان نیز از سر گرفته شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
کانون ویروس آنفلوانزای مرغی درمازندران پاکسازی شد
ربیع فلاح در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : کانون شیوع بیماری انفلوانزای مرغی در مازندران در دو روستای شهرستان های بابل و آمل بود که پس از شناسایی ، به صورت کامل پاکسازی شد.

وی ادامه داد : به محض تایید وجود ویروس انفلوانزای مرغی بین ماکیان محلی دو منطقه روستایی استان با هماهنگی و تصمیم گیری شورای تامین استان ، خسارت کامل به روستاییان پرداخت و تمامی ماکیان مورد نظر تا شعاع یک کیلومتری معدوم شد.

استاندار مازندران با تاکید بر این که ویروس آنفلوانزای مرغی به هیچ عنوان در واحدهای مرغداری صنعتی استان مشاهده و یا گزارش نشده است ، اظهار داشت : هر چند سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی تا حدودی نسبت به انجام درست مقررات در صادرات مرغ صنعتی کوتاهی کرده اند اما با رایزنی هایی که با معاون اول رییس جمهوری و وزیر کشور صورت گرفت ، با رعایت تمامی موازین قرنطینه ای مرغ های تولیدی استان با انتقال به استان ی دیگر کشتار صنعتی می شوند.

وی به اهمیت تولید مرغ در مازندران و صادرات آن به استان های مختلف کشور بویژه تهران اشاره کرد و افزود : مازندران 11 درصد گوشت مرغ کشور را تامین می کند و نباید بدون دلیل به اقتصاد این حوزه خدشه وارد کرد.

فلاح به اهمیت تولید مرغ و صادرات آن به کشورهای دیگر هم اشاره کرد و گفت : همکاری های اقتصادی مازندران در صادرات دام و طیور با کشور های مختلف در حال گسترش است و نباید بدون دلیل و فعالیت کارشناسی به حوزه صادرات مرغ لطمه وارد کنیم.

استاندارمازندران در باره شایعه تب خون ریزی دهنده کنگو کریمه نیز گفت : این بیماری نیز تحت کنترل است و دانشگاه علوم پزشکی در آماده باش کامل قرار دارد.

استان مازندران با داشتن 147 واحد مادر مرغ گوشتی و دو هزار و 200 واحد مرغ گوشتی ، در زنجیره تولید کامل گوشت مرغ فعال است.

سالانه بیش از 180 هزار تن گوشت مرغ در مازندران تولید می شود.