Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 4642
 

با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اتفاق افتاد:
كاهش 20 درصدي ضايعات نان تهراني‌ها در سال 90
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهر تهران با اشاره به كاهش توليد ضايعات نان در ماه‌هاي اخير در پايتخت، گفت: حدود 20 درصد از ميزان توليد ضايعات نان شهر تهران در سال 90 نسبت به سال گذشته كم شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
كاهش 20 درصدي ضايعات نان تهراني‌ها در سال 90
به گزارش خبرگزاري فارس، سيد محمد فياض با بيان اينكه از زمان اجرايي شدن قانون هدفمند كردن يارانه‌ها به تدريج شاهد كاهش ضايعات نان در سطح پايتخت بوديم و نان كمتري در زباله هاي جمع آوري شده شهروندان مشاهده مي‌شود، افزود: اين مهم سبب صرفه جويي ماهانه شش ميليارد ريالي در دور ريز نان شهروندان شده است.

وي به برخي مطالعات بر ميزان توليد نان خشك از سوي شهروندان تهراني در ماههاي اخير اشاره كرد و گفت: نان ، بركتي الهي است كه در ميان خانوارهاي ايراني از جايگاه ويژه‌اي برخوردار بوده و در ماه‌هاي اخير كمتر از سوي شهروندان تهراني دور ريز شده است.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهر تهران همچنين از افزايش قيمت خريد و فروش نان خشك در تهران به دليل كاهش توليد آن اشاره كرد و گفت: در حالي كاهش ضايعات نان در تهران اتفاق افتاده است ك شاهد افزايش دو برابري قيمت خريد و فروش نان خشك در شهر تهران نيز هستيم.

وي تاكيد كرد: نان خشك در مجموع 18 درصد از كل پسماند خشك شهر تهران را تشكيل مي‌دهد كه به نظر مي‌رسد روند كاهشي توليد ضايعات نان در ماه‌هاي آينده بيشتر نيز شود.