Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : 10998
 

یکصد محموله فرآورده خام دامی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات ۱۰۱ محموله فرآورده های خام دامی از این استان به خارج از کشور، طی پنج ماه ابتدای سال جاری خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
یکصد محموله فرآورده خام دامی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دامپزشکی استان مرکزی، محمد فتاحی اظهار داشت: ۱۰۱ محموله فرآورده خام دامی در پنج ماه گذشته از سال جاری، با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

وی افزود: از این میزان فرآورده های دامی صادراتی، ۱۵ محموله شامل یک هزار و ۴۷۶تن پا و پنجه مرغ به کشور ویتنام، ۴۱هزار و ۵۰۰ قطعه پولت تخم گذار در دو محموله به کشورهای ارمنستان و ترکمنستان و یکصد تن تخم مرغ خوراکی به کشور عراق صادر شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات یک هزار و ۷۴۶ تن مرغ منجمد در ۴۵ محموله به کشور عراق اشاره کرد و ادامه داد: همچنین طی این مدت، ۷۳هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی در دو محموله صادراتی به کشور ارمنستان و یک هزار و ۱۹۷ تن خوراک و مکمل طیور در ۲۰ محموله به کشور افغانستان صادر شد.

فتاحی با اشاره به صادرات ۲۲هزار و ۵۰۰ کیلوگرم عسل در دو محموله به کشور مالزی خاطر نشان کرد: ۱۴۵ هزار و ۸۰۰ قطعه ماهی زینتی نیز در ۱۴ محموله صادراتی به کشور های لیبریا و عراق با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی صادر شد.