Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : 9540
 

ظرفیت تولید گوشت مرغ در استان مرکزی به مرز 100 هزار تن رسید
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ظرفیت تولید گوشت مرغ استان به دلیل احداث 200 واحد جدید پرورش مرغ گوشتی به 100 هزار تن در سال رسیده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
ظرفیت تولید گوشت مرغ در استان مرکزی به مرز 100 هزار تن رسید
«مجید آذر » روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: واحد های پرورش مرغ گوشتی جدید در دو سال اخیر شروع به فعالیت کرده و با روش های بهره ور می توان ظرفیت تولید آنها را دو برابر کرد.

وی عنوان کرد: این واحدهای مرغذاری در مجموع ظرفیت پرورش پنج میلیون قطعه جوجه را دارند که هم اینک سالانه حدود 50 هزار تن گوشت مرغ را را تولید می کنند.

وی ادامه داد: پارسال 52 هزار تن گوشت مرغ در استان تولید و روانه بازار مصرف داخلی و خارجی شد.

او بیان کرد:میزان گوشت مرغ تولیدی استان از این واحد ها امسال 53 هزار تن بوده که به بازار مصرف عرضه شده است.

آذر اضافه کرد: امسال سه هزار تن از گوشت مرغ تولید استان مرکزی به خارج کشور صادر شده که با توجه به صادرات 43 هزار تنی کشور، سهم استان از مجموع صادرات، هفت درصد است.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های فرآوری در صنعت طیور تنها راه افزایش شاخص های اقتصادی این بخش ارتقای بهره وری تولید است که به مدد آن می توان سهم بیشتری از بازار مصرف را کسب کرد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: این استان به لحاظ تولید گوشت مرغ کشور در جایگاه یازدهم قرار گرفته و کسب رتبه مطلوبتر در کشور نیازمند به کارگیری مزیتهای تولید انبوه است.

آذر گفت: هم اینک ظرفیت جوجه ریزی هر واحد مرغ گوشتی در استان، حدود 19 هزار قطعه جوجه است.

استان مرکزی دارای 570 واحد پرورش مرغ گوشتی است و حدود سه هزار نفر به طور مستقیم در این واحدها اشتغال دارند.