Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : 10891
 

بیش از 100 هزار تُن ظرفیت تولید طیور در کردستان
رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان کردستان گفت: بیش از 100 هزار تن ظرفیت تولید طیور در استان وجود دارد و بیش از 85 درصد مرغداری‌های کردستان از سیستم مکانیزه‌ای بهره می‌گیرند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
بیش از 100 هزار تُن ظرفیت تولید طیور در کردستان
«کریم ذوالفقاری»، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با اشاره به این‌که کردستان از نظر کشاورزی جزو استان‌های مطرح کشور است، اظهار کرد: امروزه افتخار می‌کنیم که محصولات تولیدی در کردستان سالم‌ترین محصولات در کل کشور است.

وی با اشاره به این‌که بیش از 8000 انواع آبزیان در کردستان تولید می‌شود، افزود: امروزه در بازارهای کشور آبزیان منطقه کردستان از جمله ماهی قزل‌آلا از برندهای خوب محسوب می‌شود و این نشانه سلامت و با کیفیت بودن تولیدات این دیار است.

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان کردستان با اشاره به این‌که جهاد کشاورزی در زمینه طیور این افتخار را دارد که به 8 استان محصول ارسال می‌کند، خاطرنشان کرد: بیش از 100 هزار تن ظرفیت تولید طیور در استان را داریم و بیش از 85 درصد مرغداری‌های کردستان از سیستم مکانیزه‌ای بهره می‌گیرند.

وی هم‌چنین مرغ تولید شده در کردستان را جزو بهترین‌های کشور دانست و گفت: در کردستان 3 میلیون رأس ظرفیت دامی داریم که از این تعداد گوشت قرمز ارگانیک شده تولید می‌شود.

ذوالفقاری با اشاره به این‌که در سال 1000 تن عسل در کردستان تولید می‌شود، تصریح کرد: توان و ظرفیت کردستان برای این‌که تولیدات بیشتری در این زمینه داشته باشد بیشتر است چون امروزه عسل تولید شده کردستان که در بازارهای کشور عرضه می‌شود جزو برندها و گران‌ترین عسل‌های حال حاضر بازار است.

وی در ادامه به بحث اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل پرداخت و اظهار کرد: دولت در سال 120 هزار تن گوشت قرمز را وارد می‌کند که این مهم شایسته نیست. در کردستان سالانه 26 هزار تُن تولید گوشت قرمز وجود دارد که می‌توانیم در بحث اقتصاد مقاومتی جایگاه خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان کردستان به بحث مهاجرت روستائییان به شهرها اشاره کرد و یادآور شد: امروزه به دلیل این‌که نتوانستیم خواسته کشاورزان را به خوبی برآورده کنیم این افراد به شهرها رجوع می‌کنند که این مسأله آسیب جدی به بحث کشاورزی و دامپروری خواهد زد، در این راستا باید مسئولان کاری کنند تا زندگی در روستاها اقتصادی‌تر شود.