یکصد محموله فرآورده خام دامی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

خبرگزاری مهر , 11 شهريور 1395 ساعت 14:58

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات ۱۰۱ محموله فرآورده های خام دامی از این استان به خارج از کشور، طی پنج ماه ابتدای سال جاری خبر داد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دامپزشکی استان مرکزی، محمد فتاحی اظهار داشت: ۱۰۱ محموله فرآورده خام دامی در پنج ماه گذشته از سال جاری، با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

وی افزود: از این میزان فرآورده های دامی صادراتی، ۱۵ محموله شامل یک هزار و ۴۷۶تن پا و پنجه مرغ به کشور ویتنام، ۴۱هزار و ۵۰۰ قطعه پولت تخم گذار در دو محموله به کشورهای ارمنستان و ترکمنستان و یکصد تن تخم مرغ خوراکی به کشور عراق صادر شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات یک هزار و ۷۴۶ تن مرغ منجمد در ۴۵ محموله به کشور عراق اشاره کرد و ادامه داد: همچنین طی این مدت، ۷۳هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی در دو محموله صادراتی به کشور ارمنستان و یک هزار و ۱۹۷ تن خوراک و مکمل طیور در ۲۰ محموله به کشور افغانستان صادر شد.

فتاحی با اشاره به صادرات ۲۲هزار و ۵۰۰ کیلوگرم عسل در دو محموله به کشور مالزی خاطر نشان کرد: ۱۴۵ هزار و ۸۰۰ قطعه ماهی زینتی نیز در ۱۴ محموله صادراتی به کشور های لیبریا و عراق با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی صادر شد.


کد مطلب: 10998

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcg7y9q.ak9zy4prra.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net