Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۹
کد مطلب : 9941
 

نبود آنفلوانزای فوق حادپرندگان درایران به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شد
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: نبود بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور به سازمان جهانی بهداشت دام (OIE) اعلام شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
نبود آنفلوانزای فوق حادپرندگان درایران به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شد
مهدی خلج با اشاره به اینکه با اجرای شرایط سختگیرانه بهداشتی و قرنطینه ای و حمایت استانداران و مسئولان وزارت جهادکشاورزی هم اکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مازندران و دیگر استانهای کشور وجود ندارد، افزود: در پایش ها و آزمایشات انجام شده 3 تا 4 هفته است که هیچ موردی از بیماری مشاهده و گزارش نشده بنابراین نبود بیماری به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شده است.

وی گفت: مصرف کنندگان همانطور که قبلا هم اعلام کردیم با اطمینان گوشت مرغ و تخم مرغ را مصرف کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: اطلاعیه پاک بودن ایران از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سایت سازمان جهانی بهداشت دام قابل مشاهده است.

خلج گفت: به کشورهای همسایه عراق و افغانستان نیز شرایط مطلوب محصولات صنعت مرغداری را اعلام کردیم و سازمان دامپزشکی نیز سلامت این محصولات را تایید و مجوز بهداشتی صادرات این محموله ها را صادر خواهد کرد.

وی افزود: رعایت موازین بهداشتی می تواند تضمین کننده شرایط سلامت باشد بنابراین مردم از خرید و جابجایی مرغ خانگی و ذبح آن در معابر خودداری کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هم اکنون شرایط عادی است و هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در هیچ کدام از مناطق کشور وجود ندارد.