Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب : 10049
 

انجام بیش از 4 هزار نمونه آزمایش در 25 مزرعه پرورش طیور قزوین
از مجموع 25 مزرعه پرورش طیور که از سوی بازرسان این اداره کل مورد بازرسی قرار گرفته، تعداد 4 هزار و 591 نمونه آزمایش‌های لازم به عمل آمده است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
انجام بیش از 4 هزار نمونه آزمایش در 25 مزرعه پرورش طیور قزوین
شکری، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان قزوین با اشاره به لزوم رعایت نکات بهداشتی و سلامت دام و طیور گوشتی در استان قزوین اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، کیفیت فعالیت‌های مزارع این حوزه از نظر بهداشتی به صورت مرتب تحت مراقبت قرار گرفته و بازرسی لازم انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به تلاش نیروهای توانمند اداره کل دامپزشکی استان قزوین برای جلوگیری از ورود بیماری‌ها به عرصه پرورش دام و طیور و انتقال به بازار مصرف مردمی، مزرعه‌های پرورش مرغ مادر گوشتی و تخم‌گذار دو نمونه‌ای بودند که به صورت مکرر در چهار ماه نخست سال 94 بررسی شدند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان قزوین عنوان کرد: در مدت زمان یاد شده از مجموع 25 مزرعه پرورش طیور که از سوی بازرسان این اداره کل مورد بازرسی قرار گرفته، تعداد چهار هزار و 591 نمونه آزمایش‌های لازم به عمل آمده است.

این مسئول ادامه داد: آزمایش‌هایی برای مراقبت و پیشگیری از بروز آلودگی در مرغداری‌ها به مایکوپلاسما، سالمونلا و آنفلوآنزای حاد و فوق حاد پرندگان و اقداماتی برای پایش سلامت طیور در دستور کار کارشناسان و نیروهای فعال اداره کل دامپزشکی استان قزوین بوده است.