Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب : 10614
 

افزایش پرورش طیور گوشتی و تخمگذار در چناران
رئیس شبکه دامپزشکی چناران از پرورش بیش از 2میلیون و 700 هزار قطعه طیور گوشتی و تخمگذار در چناران خبر داد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
افزایش پرورش طیور گوشتی و تخمگذار در چناران
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی،سیاح افزود: بیش از2 میلیون و 700 هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی، تخم گذار، مادر گوشتی و مادر تخمگذار پارسال تحت نظارت این شبکه و مسئولین بهداشتی در فارمهای طیور این شهرستان پرورش یافته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 17 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت4 میلیون و 355 هزار قطعه و 24 واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت یک میلیون و 184 هزار و 500 قطعه و 2واحد مرغ مادر با ظرفیت یک میلیون و 800 هزار قطعه در شهرستان فعال می باشند که امید است کلیه خدمات داروئی و ؛ واکسیناسیون توسط مراکز درمانی شهرستان انجام شود که در این خصوص شبکه دامپزشکی در حال برنامه ریزی و ایجاد راهکارهای مناسب می باشد.
رئیس شبکه دامپزشکی چناران با بیان اینکه بیش از 120 هزار قطعه مرغ بدون آنتی بیوتیک پارسال و 22 هزار قطعه مرغ بدون آنتی بیوتک امسال پرورش داده ایم، افزود: در حال حاضر 1 واحد مرغداری، مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می کنند که با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان در این زمینه و همچنین با مساعدت، همراهی و تشویق پرورش دهندگان امید است این روند توسعه یابد.
سیاح ادامه داد: صنعت مرغداری و تولید گوشت سفید و تخم مرغ یکی از ارکان مهم اقتصادی می باشد و باید در جهت حفظ این صنعت اقداماتی از جمله رعایت برنامه واکسیناسیو ن منظم و مرتب بر اساس دستورالعمل و قوانین سازمان دامپزشکی ؛ توسط مرغداران در دستور کار قرار دهیم.
وی گفت: این شبکه با بکار گیری کارشناسان دامپزشکی بخش خصوصی بر کلیه مراحل پروش طیور قبل از ورود جوجه به سالن تا پایان مرحله بارگیری و ورود کلیه تخم مرغ های نطفه دار و جوجه های خروجی نظارت مستقیم داشته تا بهترین جوجه پرورش یافته و همچنین با کیفیت ترین تخم مرغ تولید شود.
رئیس شبکه دامپزشکی چناران از کلیه پرورش دهندگان طیور درخواست کرد : با توجه به اینکه درگیری تعدادی از مرغدارای ها به بیماری به علت عدم رعایت فاصله جوجه ریزی،جوجه ریزی بیش از ظرفیت و یا عدم رعایت نکات بهداشتی می باشد. لذا به منظور حفظ سرمایه خود و جلوگیری از زیانهای اقتصادی نکات بهداشتی را جدی بگیرند و با اجرای دقیق برنامه واکسیناسیون از شیوع بیماری جلوگیری کنند.