Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : 9701
 

سال گذشته 200 میلیون دز واکسن طیور در مرغدرایهای قزوین مصرف شد
مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: سال گذشته 204 میلیون و 975 هزار و 381 دز واکسن طیور علیه بیماریهای مختلف در سطح واحدهای مرغداری صنعتی و بومی استان مصرف شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
سال گذشته 200 میلیون دز واکسن طیور در مرغدرایهای قزوین مصرف شد
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی قزوین، بهمن نقیبی افزود: همچنین 33 هزار و 360 مورد آزمایش بر روی نمونه های اخذ شده از واحدهای پرورش نیمچه گوشتی، تخم گذار و مادر از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی اظهارکرد: یکی از وظایف اداره کل دامپزشکی بازید و نمونه برداری از مزارع پرورش طیور برای پیشگیری از بروز بیماریها در منطقه است که کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان قزوین در همین راستا در سال گذشته 375 نوبت از مراکز پرورش طیور در استان بازدید انجام شد.

نقیبی تصریح کرد: واحدهای پرورش طیور در استان از نظر درگیری با بیماریهایی میکروبی، ویروسی و انگلی همچون انواع مایکو پلاسماها، برونشیت، نیوکاسل، کوکسیدیوز، آنفلوانزا، نیوکاسل، سالمونلا و گامبورو بررسی شده و نتایج برای اعمال برنامه های مایه کوبی به مسوولین فنی، بهداشتی واحدهای مرغداری ابلاغ می شود.

استان قزوین دارای 429 واحد مرغ گوشتی به ظرفیت 11میلیون و 284 هزار و 230 قطعه و 53 واحد مرغ تخم گذار به ظرفیت هفت میلیون و 614 هزار و 600 قطعه است.