Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 10625
 

فعالیت 500 واحد مرغداری بدون مجوز در مازندران
استاندار مازندران گفت: 500 واحد مرغداری در مازندران بدون مجوز در حال فعالیت هستند که باید در این زمینه شناسایی و بررسی‌های لازم صورت گیرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
فعالیت 500 واحد مرغداری بدون مجوز در مازندران
ربیع فلاح جلودار امروز در همایش اقتصاد مقاومتی در چالوس، از تولید 11 درصد مرغ کشور در استان خبر داد و تصریح کرد: مرغ در مازندران یکی از کالاهای مهم و استراتژیک محسوب می‌شود و درصد فراوانی از تولید مرغ کشور به مازندران اختصاص دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید کمیته ساماندهی تولید، عرضه و صادرات مرغ را تشکیل دهیم، خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه ساماندهی این محصول استراتژیک، مشکلات تولید مرغ برطرف می‌شود. مهم‌ترین مشکل در بحث پرورش مرغ، قیمت نهاده‌ها است که باید برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: توجه به صادرات برای رونق از اهمیت فراوانی برخوردار است. باید به صادرات به عنوان یکی از محورهای فعالیت‌های اقتصادی توجه‌ای ویژه کرد.

فلاح با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک ایران و روسیه در روزهای بیست و هفتم و بیست و هشتم اردیبهشت امسال در آستاراخان روسیه، اظهار کرد: برای آنکه بتوانیم محصول‌های تولیدی و صادراتی خود را به نمایش بگذاریم باید سند همکاری امضا کنیم. استان مازندران آمادگی دارد تا 50 هزار تن مرغ در قالب یک طرح مشخص براساس استانداردهای مورد نظر صادر کند.

استاندار مازندران با اشاره به تصویب مبلغی از سوی رئیس‌جمهور در زمینه اقتصاد مقاومتی برای استان، اظهار کرد: بانک‌ها نقش مهمی در اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی دارند. برای رفع مسائل و مشکلات اقتصادی باید برنامه‌ریزی کنیم تا منویات رهبری تحقق پیدا کند.