Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب : 9813
 

فعالیت 130 واحد مرغداری بدون پروانه در کردستان
معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاضر 700 واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کردستان فعال و تعداد 130 واحد نیز بدون پروانه فعالیت می کنند که خدمات مورد نیاز مرغداری‌ها تنها به واحدهای دارای پروانه ارائه داده می شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
فعالیت 130 واحد مرغداری بدون پروانه در کردستان
خالد جعفری، در جلسه مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: مرغداری، صنعتی بسیار مهم در کشور بوده که سرمایه‌گذاری زیادی را نیز به خود اختصاص داده است بنابراین باید برای حفظ این صنعت ارزشمند در کشور باید تلاش کرد.

وی افزود: ایران رتبه هفتم تولید گوشت مرغ در جهان را دارد که سال گذشته نیز 90 هزار تن گوشت مرغ از ایران صادر شده است که این میزان صادرات مرغ تا کنون بی سابقه بوده است.

معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: هدف‌گذاری امسال صدور 140 هزار تن گوشت مرغ از ایران است که استان کردستان نیز با روابطی که با اقلیم کردستان برقرار کرده است، می تواند نقش موثری در تحقق این امر داشته باشد.

جعفری ذکر کرد: در حال حاضر 700 واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کردستان فعال هستند و تعداد 130 واحد نیز بدون پروانه فعالیت می کنند که خدمات مورد نیاز مرغداری ها تنها به واحدهای دارای پروانه ارائه داده می شود.

وی با اشاره به اینکه مرغداری های ایران و به طبع آن کردستان از بهترین مواد تغذیه ای استفاده می کنند، ادامه داد: در حال حاضر هم 30 درصد کمک بلاعوض و همچنین تسهیلات 4 درصدی برای مرغداران جهت توسعه و تجهیز امکانات مرغداری ها در نظر گرفته شده است.

معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه در تولید مرغ گوشتی در کردستان به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی شود، بیان کرد: تنها مصرف هورمون در صنعت مرغداری، در تولید مرغ مادر و به صورت صنعتی است.

وی مرغ را ارزان ترین مواد پروتئینی موجود در ایران دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روسیه با دارا بودن سخت ترین استانداردهای غذایی مرغ ایران را پذیرفته است، نشان دهنده سلامت آن است.

جعفری در پایان یادآور شد: با افزایش هزار تومانی مرغ بدون آنتی بیوتیک، مرغداران را به پرورش این نوع مرغ تشویق می کنیم و پس از سه بار نمونه برداری و اطمینان از عدم مصرف آنتی بیوتیک برای پرورش مرغ ها به عنوان مرغ سبز شناخته شده و صادر می شود.