Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۳
کد مطلب : 9939
 

پروانه تأسیس مرغداری در قم متوقف شد
معاون بهبود و تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از صادر نشدن پروانه تأسیس واحدهای مرغداری در استان خبرداد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
پروانه تأسیس مرغداری در قم متوقف شد
حسین علی بیگی معاون بهبود و تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه صدور پروانه تاسیس مرغداری این روزها با مشکلاتی روبه رو شده است گفت: ظرفیت مرغداری‌ها در کل کشورتکمیل می باشد ونیازی به واردات گوشت مرغ در سال جاری نداریم واز طرفی استان قم در این زمینه توانسته است خودکفا شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته تعداد چهار واحد پروانه تأسیس داشتیم که ظرفیت کل ان 110 قطعه که ۲ واحدان مرغ تخم‌گذار به ظرفیت ۱۸۰ هزار قطعه بوداست.

علی بیگی با بیان اینکه در زمینه تولید گوشت مرغ و تخم مرغ توانستیم میزان بهره برداری را نسبت به سنوات گذشته افزایش دهیم بیان کرد:در استان قم تعداد ۳۶۶ واحد مرغداری به ظرفیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه و ۱۶۳ واحد مرغ تخم‌گذار به ظرفیت هفت میلیون و ۸۲۸ هزار قطعه و ۵۱ واحد پرورش پولت تخم‌گذار به ظرفیت ۲ میلیون و ۴۸۸ هزار قطعه طی سال گذشته فعالیت داشته‌اند.

وی در خصوص دیگر جزئیات دراین زمینه گفت: سه واحد تولید مرغ مادر گوشتی نیز به ظرفیت ۱۳۵ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر تخم‌گذار به ظرفیت ۶۰ هزار قطعه از دیگر فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی استان بوده است.

علی بیگی گفت: در زمینه تولید تخم مرغ رتبه ششم در کشور و در زمینه گوشت مرغ رتبه دهم در کشور توسط مرغداری‌های قم کسب شده است.

وی در پایان در خصوص سرانه مصرف سالانه هر فرد اضافه کرد: بر اساس سرانه مصرف هر نفر ۲۳ کیلوگرم در استان نزدیک به ۱۵ درصد از گوشت مرغ تولیدی مازاد بر نیاز بوده و به استان‌های دیگر صادر می‌شود.