Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب : 4710
 

خلیلیان:
اعطای وام یارانه‌ای به مرغداریها و دامداریها آغاز شد
وزیر جهادکشاورزی خبر داد: در راستای اجرای بسته حمایتی هدفمندی یارانه‌ها از بخش کشاورزی، اعطای وام به مرغداریها ، گلخانه‌ها و دامداریها از خردادماه جاری آغاز شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
اعطای وام یارانه‌ای به مرغداریها و دامداریها آغاز شد
صادق خلیلیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازتوزیع درآمد حاصل از هدفمند سازی یارانه ها در بخش کشاورزی گفت: دو نوع وام قرار بود به کشاورزان داده شود که یکی وام جهت تامین نقدیندگی برای سوخت بود که 5 میلیون تومان تعیین شده بود و عدهای را دریافت کردند ، عده ای دیگر اعلام کردند که نیازی به این وام ندارند.

وی ادامه داد: یک وام دیگر در نظر گرفته شده است که جهت اصلاح ساختارهای استفاده از آب و انرژی تخصیص می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی در توضیح این نوع وام افزود: در بخش آب حرکتهای خوبی آغاز شده است و متقاضیان به نوبت در حال دریافت وامشان هستند. وی ادامه داد: در بخش مرغداریها ، گلخانه ها و دامداریها از خردادماه اعطای این نوع از وامها آغاز شد.

خلیلیان با اعلام اینکه هماهنگی در بانک کشاورزی و تشکیل پرونده زمان بر بود، تصریح کرد: از آنجایی که خود تشکلهای مربوط به مرغداریها و دامداریها خواستار واگذاری امور اعطای وام به آنها بودند، ما نیز با این امر موافقت کردیم.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان در خصوص اعطای وام به بخشهای کشاورزی برای جبران زیانهای ناشی از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها تصریح کرد: شروع کار یک مقداری کند بود ولی امروز کارها به جریان یافته است.