Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب : 9307
 

واگذاری مجدد بازار تخم‌مرغ به بخش خصوصی
جزئیات جلسه ستاد تنظیم بازار
در جلسه دوشنبه ستاد تنظیم بازار، صادرات مستمر و تنظیم بازار تخم‌مرغ در راستای حمایت از تولیدکنندگان برای بار دیگر به بخش خصوصی - اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار - واگذار شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
جزئیات جلسه ستاد تنظیم بازار
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار که نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در آن حضور داشتند در خصوص تنظیم بازار و اختصاص مشوق‌های صادراتی برای صادرات مستمر تخم مرغ توسط اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار به عنوان بخش خصوصی مطرح و تصویب شد.

البته پیش از این صادرات تخم مرغ به کشورهای همسایه انجام می‌شد اما همواره این صادرات با نوسانات مختلف به دلیل با ثبات نبودن بازار داخلی این محصول همراه بود که در هنگامی که صادرات تخم مرغ قطع می‌شد مازاد آن به بازار داخلی بازمی‌گشت و موجب کاهش بیش از حد قیمت خرید این محصول از در مرغداری‌ها می‌شد.

اما در جلسه روز دوشنبه ستاد تنظیم بازار مقرر شد با محوریت اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار، بازار داخلی و صادراتی تخم مرغ به گونه‌ای تنظیم شود تا ضمن استمرار صادرات تولید برای مرغداران اقتصادی باشد.

یکی دیگر از مسائلی که در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح شد، تنظیم بازار از سوی اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار بود چرا که پیش از این، این اتحادیه طرح ساماندهی بازار تخم مرغ را به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد کرده بود که براساس آن قیمت این محصول در دامنه‌ای مشخص که به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باشد حفظ شود.