Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۶
کد مطلب : 10031
 

مرغداران یکی‌یکی از پا در می‌آیند
مدیرعامل تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار استان مرکزی ضمن تاکید بر اینکه مرغداران یکی‌یکی دارند از پا در می‌آیند، افزود: قیمت تخم‌مرغ بسیار پایین است و مرغداران در زیان هستند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
مرغداران یکی‌یکی از پا در می‌آیند
داوود عزیزنیا با بیان اینکه صادرات وجود ندارد، تولید تخم‌مرغ بسیار بالاست، گفت: از سویی سرانه مصرف پایین آمده است و به همین جهت مرغدار مجبور است تخم مرغ را کیلویی 1200 تا 1300 تومان زیر قیمت تمام شده به فروش برساند.

عزیزنیا ضمن اشاره به وجود ماهیانه حدود 10 هزار تن مازاد تخم‌مرغ در کشور عنوان کرد: حدود 6 تا 7 هزار تن تخم‌مرغ در سردخانه‌ها انبار شده و تاریخ مصرف تخم مرغ‌ها نیز رو به اتمام است.

مدیرعامل تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار استان مرکزی گفت: عواملی چون رخداد سیاسی اخیر و شایع شدن بیماری آنفلوآنزای پرندگان باعث شد تا جلوی صادرات گرفته شود.

وی ضمن اشاره به تولید روزانه 20 تن مازاد تخم مرغ در استان مرکزی، گفت: در استان مرکزی نیز این میزان باید صادر شود، اما از آنجاکه این محصول در استان‌های همجوار به فروش می‌رسد، مشکلی از این بابت وجود ندارد.

عزیزنیا با بیان اینکه تخم‌مرغ در استان زیر قیمت تمام شده به فروش می‌رسد، ادامه داد: امروز تخم‌مرغ حدود سه هزار تومان و هفته گذشته حدود دو هزار و 350 تومان فروخته شد، به طور میانگین از ابتدای سال تاکنون تخم‌مرغ به قیمت دو هزار و 500 تومان به فروش رسیده و بازار آنچنانی نداشته است.

مدیرعامل تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار استان مرکزی وضعیت نهاده‌ها را خوب عنوان کرد و گفت: اگر وضعیت نهاده‌ها خوب نبود در همان دو سه ماه اول سال مرغداران ورشکست می‌شدند.

وی ضمن اشاره به فراوانی نهاده‌ها در کشور خاطرنشان کرد: واردکنندگان عمده‌ای در بازار ورود پیدا کردند و همین عامل باعث پویایی شده است وگرنه اگر نهاده بر اساس وضعیت سال گذشته عرضه می‌شد، واحدهای مرغداری نابود می‌شدند.