Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
چهارشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب : 9723
 

امکان خرید تضمینی تخم مرغ مازاد مرغداران وجود ندارد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از آن‌جا که شرایط ذخیره تخم مرغ بسیار دشوار (هزینه بر) است، برنامه‌ای برای خرید تضمینی و پاستوریز‌سازی آن نداریم اما زیرساخت‌های صادرات این محصول در سال جاری فراهم می‌شود.
مرجع : ارانیکو
 
امکان خرید تضمینی تخم مرغ مازاد مرغداران وجود ندارد
حسن رکنی در واکنش به خواست مرغداران برای تعیین نرخ سقف و کف و خرید تضمینی تخم مرغ افزود: نگاه به صنعت طیور به صورت عرضه و تقاضاست و اعتقادی به تعیین نرخ سقف و کف برای محصولی مانند تخم مرغ نداریم.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برای تنظیم بازار این محصول در سال جدید به دنبال ایجاد شرایط زیرساختی صادارت هستیم تا بر این اساس، تولید مازاد تخم‌مرغ کشور صادر شود.
رکنی در پاسخ به امکان پاستوریزه کردن تخم‌مرغ برای امکان ذخیره‌سازی و صادرات این محصول اظهار داشت: ذخیره‌سازی تخم مرغ عملی سخت بوده و تنها از طریق پاستوریزه کردن امکانپذیر است.
وی اضافه کرد: برنامه‌ای برای خرید تضمینی و ذخیره سازی این محصول به صورت پاستوریزه وجود ندارد اما از تشکل‌های متقاضی برای تحقق این امر حمایت می‌شود.
شرایط تأمین منابع مالی صندوق توسعه صنعت طیور کشور
رکنی گفت: برای حمایت از این صنعت، صندوق حمایت از توسعه طیور تشکیل شده اما هنوز منابع مالی این صندوق تأمین نشده است و سازمان تعاون روستایی پیگیر این موضوع است.
معاون حجتی تأکید کرد: برای تامین هر چه سریع‌تر منابع 50 میلیارد تومانی صندوق تصمیم بر این شده که بخش از سرمایه صندوق با اختصاص نهاده‌های مصرفی طیور از طریق شرکت پشتیبانی امور دادم، تامین شود.
رکنی تاکید کرد: با توجه به اینکه اختصاص نهاده‌های طیور به این صنعت، سرمایه ای مصرفی به حساب می‌آید، سعی شده که بخش کمی از سرمایه صندوق در قالب کالای مصرفی تامین شود و مابقی آن به صورت نقدینگی باشد.
معاون حجتی در پایان یادآورشد: صنعت طیور ایران پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است به طوری که در گذشته برای تنظیم بازار در مواقع پر تقاضای سال اقدام به واردت می‌شود اما در حال حاظر ذخایر شرکت پشتبانی امور دام جوابگویی نیاز بازار در تمام طول سال است وباید فکری برای صادارت تولید مازاد داشت.
فرزاد طلا کش دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار در مصاحبه خود خبر از ضرر 800 میلیارد تومانی مرغدارن مرغ تخمگذار در سال گذشته و تولید روزانه 600 تن تخم مرغ مازاد در سال جاری، داد.
 

۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۳:۲۶:۲۸
بله برای قیمت کف هیچ تضمینی نمی دهند ولی برای قیمت سقف اگر از رقمی بالاتر رود مرغداران را تعزیر میکنند. آیا غیر از این است؟