Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب : 9175
 

ورودتخم مرغ به بورس کالا/ باقیمانده مطالبات مرغداران پرداخت نشده است
مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخمگذار گفت: در راستای کاهش ضرر تولیدکنندگان مرغ تخم گذار قرار است در هفته جاری مقدمات اجرایی ورود تخم مرغ به بورس کالا فراهم شود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
ورودتخم مرغ به بورس کالا/ باقیمانده مطالبات مرغداران پرداخت نشده است
هدایت اصغری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: براساس ماده 33 قانون افزایش بهره وری، دولت در خرید تضمینی یا قیمت تضمینی تعریف شده محصولات کشاورزی نقش دارد، بنابراین در صورتی که نرخ خرید تضمینی پایین تر از قیمت تمام شده کالا باشد باید از طریق پرداخت یارانه (ما به التفاوت) به تولید کنندگان کمک کند.

وی افزود:برای کاهش ضرر تولیدکنندگان واحدهای مرغ تخم گذار مقرر شده است تخم مرغ وارد بورس کالا شود و در تلاشیم هر چه سریعتر این مهم تحقق یابد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور همچنین گفت: باقیمانده مطالبات 380 میلیارد ریالی مرغداران از مرحله اول سبد کالا هنوز پرداخت نشده است و در تلاشیم طی هفته جاری تامین و به حساب مرغداران واریز شود.

به گفته اصغری مجموع مطالبات مرغداران از توزیع تخم مرغ در سبد کالای مرحله اول یک هزار و 100 میلیارد ریال (110 میلیارد تومان) بود که تاکنون 720 میلیارد ریال (72 میلیارد تومان) آن پرداخت شده و حدود 380 میلیارد ریال(38 میلیارد تومان) باقیمانده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم گذار میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری ها را 26 هزار ریال (2600 تومان) تا 31 هزارریال(3100 تومان) اعلام کرد و افزود: هم اکنون قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ 43 هزار و 500 ریال( 4 هزار و 350 تومان) است که مرغداران در تولید هر کیلوگرم تخم مرغ 15 هزار و 500 ریال تا 17 هزار ریال (1550 تا 1700 تومان) ضرر و زیان می دهند.

وی با بیان این که در یک تا دو سال گذشته تولیدکنندگان واحدهای مرغداری به دلیل نوسان قیمت ها با مشکل کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند،ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت و ثبات نرخ، مشکل تولیدکنندگان این بخش در سالجاری برطرف شود.