Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب : 11125
 

معدوم کردن هزاران قطعه ماکیان آلوده به آنفلوآنزا در ژاپن
با شناسایی کانون شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن، ‌این کشور کار معدوم کردن هزاران قطعه ماکیان را آغاز کرده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
معدوم کردن هزاران قطعه ماکیان آلوده به آنفلوآنزا در ژاپن
تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که بخش قابل توجهی از مراکز بیماری و مرغدارهای آلوده در شمال ژاپن شناسایی شده که در نتیجه آن ۳۰۰ هزار قطعه مرغ و اردک در آنها نابود شده اند.
این اقدام بدنبال آن صورت گرفت که لاشه تعدادی از اردک های مرده و ابتلا به ویروس «اچ ۵» پیدا شدند.
این اولین بار در 2 سال گذشته است که مسئولان این کشور از شیوع این بیماری در مراکز نگهداری مرغ و ماکیان خبر می دهند.
گزارش ها حاکی است، وقتی در منطقه «نیگاتا» در شمال ژاپن اعلام شد که لاشه ۴۰ پرنده مبتلا به ویروس «اچ ۵» یافت شده است، کار معدوم کردن پرندگان آغاز شد و تارنمای ژاپن تودی گزارش کرده است این برنامه تا روز جمعه هفته جاری (12 آذر) ادامه خواهد یافت.
در منطقه آموری در شمال کشور هم کانون های دیگری از شیوع بیماری شناسایی شده و دستکم ۱۶ هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ، اردک و دیگر پرندگان در آن معدوم شده اند.
سهام برخی از شرکت های دست اندرکار ماکیان در کشور ژاپن به همین خاطر به شدت سقوط کرده و همزمان بهای فرآورده های حفاظتی و البسه برای مرغداران بالا رفته است.
وزارت کشاورزی این کشور نیز امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرده که به رغم تدابیر بازدارنده و پیشگیری از بیماری، بار دیگر در طول 2 سال گذشته این بیماری به ژاپن رخنه کرده است.
هفته گذشته کره جنوبی از شیوع ویروس «اچ ۵ ان ۶» که باعث آنفلوآنزای پرندگان می شود و یکی از خطرناکترین ویروس ها است، در این کشور خبر داد و بی درنگ کار معدوم کردن پرندگان آلوده آغاز شد.
گزارش ها نشان می دهد که در طول دو هفته گذشته چندین کانون بیماری در کشورهای اروپایی از جمله آلمان و رومانی نیز شناسایی شده و هلند ۱۹۰ هزار پرنده را معدوم کرده است.
سازمان جهانی بهداشت حیوانات به کشورهای مختلف بخصوص اروپایی ها درباره شیوع این بیماری و ویروس های مختلف آنلفوآنزای پرندگان هشدار داده است.